En son yeniliğim

Coca-Cola'nın CEO'su Muhtar Kent, kendinden sonra göreve gelmeye aday 10 kişiyi belirlemiş durumda...

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
En son yeniliğim
Ülker'in patronu Murat Ülker ise üst yönetim takımı ve genel müdürleriyle arasındaki sinerjiyi artırmak üzere çeşitli sosyal etkinlikler başlattı. Bu iki lider yalnız değil. Artık pek çok CEO ve yönetici, şirketini geleceğe hazırlamak adına yeniliklerin peşine düşüyor. Bu amaçla yeni projeler başlatıp, farklılık yaratmayı amaçlıyorlar. Kiminin odağında geleceğin yöneticilerini belirlemek, kiminin ise sürdürülebilirlik var. Gelişim programları, açık iletişime destek, Y kuşağına göre oluşturulan çalışma ortamları ise liderlerin son dönemde başlattığı projelerden sadece birkaçı... Toyota Genel Müdürü Orhan Özer, Türk Telekom CEO'su Gökhan Bozkurt, Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu... Aslında hepsinin amacı aynı. Yönettikleri şirketleri bir adım öteye taşımak. Sadece onlar da değil. Hayata geçirdikleri son uygulamalarla şirketlerini geleceğe hazırlamak, tüm tepe yöneticilerin en önemli hedefi. Zaten icraatlarıyla da bunu ispatlıyorlar. Birçoğunun odağında geleceğin yöneticilerini şimdiden keşfetmek ve eğitmek var. Bu hedefle son derece kapsamlı uygulamalar hayata geçiriyorlar. Örneğin Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, yöneticilerinin liderlik kabiliyetlerini geliştirmek için workshoplar düzenliyor. Bosch Türkiye "kariyer gelişimi ve yetenek yönetimi" programını devreye sokmuş durumda. Şirkette periyodik olarak koçluk toplantıları yapılıyor.
Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
Genel müdür Steven Young, açık iletişim platformuyla çalışanlarla birebir görüşüyor, genç yetenekleri bizzat keşfediyor. Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri ise daha şeffaf, daha temiz bir çalışma ortamı oluşturmayı amaçlamış. Herkes bir arada, açık ofis ortamında çalışıyor. Kimsenin ayrı odası yok. Genel müdürün bile. Utkueri, verimlilik ve sinerjinin bu sayede arttığını söylüyor. İş dünyasının yenilikçi uygulamalarıyla öne çıkan liderlerine, hayata geçirdikleri en son uygulamayı sorduk. Onlar da bu kapsamda neler yaptıklarını, detaylarını ve ulaşmak istedikleri hedefleri anlattılar.

HASAN AL
EMDAR / TÜRK HENKEL YÜRÜTME KURULU BŞK.
HENKEL'İN GÜNDEMİNDE NE VAR?
İNTERAKTİF İLETİŞİM

Kurumsal değerlerimizi çalışanlarımızla sadece klasik kanallarla paylaşmakla kalmak istemedik. Bu nedenle yeni bir uygulamayı hayata geçirdik. "Vizyon & Değerler Workshop'ları" ile interaktif bilgi transferi sağlayabileceğimiz bir platform kurduk. 51 adet workshop düzenledik. Bu workshop'lar beyaz ve mavi yakalı çalışanlar olmak üzere tüm personeli kapsadı. Çalışanların, şirket değerlerini kendi sorumluluk alanlarında nasıl uygulayacaklarını doğrudan bölüm müdürleriyle tartışma fırsatı yakalaması bizim için çok önemliydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz