Konutun değeri giderek artacak

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, hem sektörün hem de kendilerinin önümüzdeki dönemde beklentilerini anlattı.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Konutun değeri giderek artacak
Ege Yapı, yılda ortalama 700-800 civarında konut satıyor. Önümüzdeki 5 yılda şirket 3 milyar TL’lik bir yatırımla 6 bin konut satmayı hedefliyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı İnanç Kabadayı, gayrimenkuldeki büyümenin kentsel dönüşüm, yabancıya konut satışı gibi yeni adımlarla süreceğini düşünüyor. Türkiye’de hala gayrimenkulün bir yatırım aracı olduğuna dikkat çeken Kabadayı, “Moodys’in Türkiye’yi yatırım yapılabilir seviyeye çıkarmasıyla da konutun değerinin giderek artacağını düşünüyorum” diye konuşuyor.

2012 yılında yüzde 64’lük bir büyüme yakalayan Ege Yapı, 2013 yılına da hızlı başladı. Bu yıl da yine sektörün çok üzerinde yüzde 40-50 seviyelerinde büyüme yakalamayı bekleyen şirket, özellikle büyük ivme yakaladığı Batışehir projesinin yanında Kartal’da gerçekleştirdiği Iz Tower ve Pega Kartal projeleriyle de İstanbul Anadolu Yakası’ndaki ağırlığını iyiden iyiye artıracak. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte 5 bin-6 bin arası konut satmayı hedeflediklerini belirten Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı inanç Kabadayı, bu süreçte ise toplamda yaklaşık 3 milyar TL’lik bir yatırım gerçekleştireceklerini açıklıyor. İstanbul’da gerçekleştirilecek olan mega projeler ve kentsel dönüşüm gibi önemli projelerle hem sektörün hem de kendilerinin önümüzdeki dönemde beklentilerin üzerinde büyüyeceğini söyleyen Kabadayı, sorularımızı şöyle yanıtladı:

Şu anda devam eden işleriniz ne hadarltk bir büyüklüğe ulaştı ? Büyüme ve yeni projelerle ilgili nasıl hedefleriniz var?
Profesyonel iş hayatında 35 yıllık bir geçmişimiz olsa da Ege Yapı adı altında 7’nci yılımıza giriyoruz. Şu anda yurtiçi ve yurtdışında 1 milyon 100 bin metrekare civarında devam eden işimiz var. Yurtdışı tarafında tamamen taahhüt segmentinde hizmet veriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz