Sınırları zorlamaya devam edeceğiz

Norbert Klein, enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve network bağlantılı akıllı ev aletleri geliştirme konusunda sınırları zorlamaya devam edeceklerini kaydediyor.

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Sınırları zorlamaya devam edeceğiz
EVLERDE sarf edilen elektriğin yüzde 65’i ev aletlerinden kaynaklanıyor. Bu yüzden enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunması BSH için öncelikli konulardan biri. BSH Ev Aletleri CEO’su Norbert Klein, enerji ve su verimliliğinde en ileri teknolojiyi yaratmanın BSH’ın dünya için yapabileceği en önemli şey olduğunu düşünüyor. Geleceğin ev aletlerini tasarlamak için Ar-Ge yatırımlarını sürekli artıracaklarını belirten Klein, enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve network bağlantılı akıllı ev aletleri geliştirme konusunda sınırları zorlamaya devam edeceklerini kaydediyor. Klein, hedeflerinin, yaşamı kolaylaştıran ürünlerin aynı zamanda çevreyi korumaya maksimum katkı sağlamasının yanı sıra daha verimli enerji kullanarak ekonomik kaynak da yaratan bir çizgide üretilmesini sağlayarak sektöre öncülük etmek olduğunu söylüyor.

Sürdürülebilirlik çalışmaları ne zaman başladı?
-
BSH Grubu, kuruluşundan bu yana üretimden itibaren tüm süreçlerde çevreye duyarlı ve gelecek kuşaklar için değer yaratan bir yaklaşımı benimsiyor. Son 20 yıldır küresel bazda yayımlanan sürdürülebilirlik raporu
ile bu yaklaşım doğrultusunda atılan adımları paydaşlarımıza duyuruyoruz. Dünyanın üçüncü en büyük ve Avrupa’nın lider beyaz eşya üreticisi olarak, dünya üzerinde olumlu etkiler yaratmanın gelecek kuşaklara ve günümüze önemli katkılar sağlayacağı bilinciyle faaliyet gösteriyoruz. Bu kapsamda tüm çalışmalarımızı sürdürülebilir gelişim ekseninde yürütüyoruz. BSH olarak bu çalışmalarımız sayesinde, 2008 yılında “Alman Sürdürülebilirlik Ödülü”nü alan ilk şirket olduk. 2010 yılında “iklim ve Çevre Yenilik Ödülü”nü aldık.
Inovasyon ve enerji verimliliğinde beyaz eşya sektörünün lider şirketi BSH Ev Aletleri olarak, Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarımızla, ev aletleri kullanıcılarının akıllı çözümlerden yararlanarak doğal dengeyi korumalarına yardımcıolacak çözümler geliştiriyoruz.

Sürdürülebilirlik konusunda öne çıkan stratejileriniz neler?
-
Doğaya saygılı çevre misyonumuzu, bütün faaliyetlerimizi şekillendiren sürdürülebilir gelişim felsefemizin anahtarı olarak görüyoruz. Başarımızı sürekli kılmak için yatırımlar yaparken çevremizi korumaya özen gösteriyor, hem üretim tesislerimiz hem de ürünlerimizdeki olası olumsuzlukları azaltmaya önem veriyoruz. Ürün geliştirmeden üretime, kullanımdan geri dönüşüme kadar değer zincirinin her aşamasında doğal kaynak tüketimini en düşük seviyeye indirmeye çalışıyoruz. BSH olarak, sürdürülebilir üretimin sınırlarını zorluyoruz ve bu süreçte kilit etmenlerden en önemlisinin inovasyon yaratmak olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla üretimde yenilikçi çözümlerle çevre koruma standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Sürekli olarak geliştirdiğimiz Ar-Ge yatırımlarımızla sürdürülebilirlik hedeflerimizi destekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz