Capital 2023 Mart başlıkları

İşte Mart ayının başlıkları...

28.02.2023 16:39:020
Paylaş Tweet Paylaş
Capital 2023 Mart başlıkları

KAPAK 

“EN KÖTÜ ŞEY SORUNLARA SESSİZ KALMAK”

Chobani CEO’su Hamdi Ulukaya’ya göre artık günlük, anlık yapılan yardımların dönemi geçti. Ulukaya, “Bugün sorunlara sessiz kalmak bir şirket için en kötü şey” diyor.

SÖYLEŞİ

EBRU ÖZDEMİR 

 YARALARIMIZI SARIP BÜYÜYECEĞİZ

 Önceliklerinin yaraları sarmak olduğunu söyleyen Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, yeni yatırımlarla büyümeye de devam edeceklerini belirtiyor.

“KISA SÜREDE TOPARLANMA MÜMKÜN”

 Harvard Üniversitesi Ekonomi Profesörü Jeffrey Frankel, “Türkiye’de reel ekonominin deprem sürecinden toparlanarak çıkacağını umuyorum” diyor. 

“HAYALİM YURT DIŞI”

 Brüt kârı 487,8 milyon TL’ye yükselttiklerini söyleyen Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Ünsal, yıl sonunu en az yüzde 70 büyümeyle kapatacaklarını tahmin ediyor.


ARAŞTIRMA 

DAYANIŞMA ZAMANI!

Capital 18’inci kez “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Araştırması”nı gerçekleştirdi. Depremle açılan derin yaralar iyileştirilmeye çalışılırken şirketlerin sosyal sorunlara yaklaşımı ve sorumlulukları yeniden tartışılıyor.

PERAKENDEDE ÖN HASAR RAPORU

 Ülkemizi derinden sarsan depremlerde perakendeciler büyük kayıplar verdi. Capital, perakende sektörünün ön hasar raporunu araştırdı.

ÇOK PROJELİ İYİLİK HAREKETİ  

Aynı anda birden fazla KSS projesi yöneten şirket sayısı artıyor. Deprem felaketinden sonra hedef aynı: Daha çok projeyle geleceğin inşasına ve sürdürülebilir kalkınmaya daha fazla katkı sağlamak.

YÖNETİM

SINIR ÖTESİ İSTİHDAM LİDERLERİ

Yurt dışındaki yatırımlarını büyüten Türk şirketlerinin sınırları aştıkça global istihdamları da hızla artırıyor. 

PATRONLARIN 20 YAŞ İŞ TERCİHİ

 Sektörlerinde fark yaratan liderlerin bugün, 20’li yaşlarda genç bir girişimci olsalar hangi alanda iş kurmayı tercih edeceklerini araştırdık. 

MÜŞTERİYİ ANLAMA YARIŞI

Şirketler, yeni müşteriyi anlamak, değişimi zamanında tespit etmek için hem zaman hem para harcıyor. Son dönemde Türkiye’deki şirketlerin müşteriyi anlama ve tüketici içgörüsünü toplama yarışı da hızlandı.

 

FİNANS

“DEPREMİN TAZMİNAT YÜKÜ 2,5 MİLYAR EURO”

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, deprem bölgesinde yaptığı gözlemler sonrası sigorta şirketlerinin ilk 90 günde hasar tespitini tamamlayıp tazminatları ödeyeceğini belirtiyor.

GMY NÜFUSU ARTIYOR!

GÖRÜŞLER

Ian Bremmer/ Rusya’nın sınırı var mı?

Ali Özgenç/ Depreme dayanıklı binalar

Mehmet Öğütçü/ Depremin sonrası ve enerji

Mehmet Gerz / Piyasalarda deprem önlemleri

INFOCARD

RICHARD BRANSON

PROJEKSİYON 

İNSANLAR

KİTAP

İŞ’TE ANADOLU

THOMAS FREY

DİJİTAL CEO

ZİRVE YOLU 

FINANCE SUITE

KİŞİSEL YATIRIM

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz