Rekabetin yeni rotası

Düşük faizli, enflasyonun tek haneli olduğu yeni dönemde, emeklilik fonları yatırımcılar için ciddi bir alternatif haline geldi.

1 OCAK, 20110
Paylaş Tweet Paylaş
Rekabetin yeni rotası

Düşük risk alabilen katılımcılar içinse kamu borçlanma araç­ları içeren fonları mevcut. Belirli bir oranda veya yük­sek risk alabilen ve büyüme odaklı katılımcılara ise hisse veya esnek fonları sunuyor.

Garanti Emeklilik, aynı zamanda, faize duyarlı ka­tılımcılara özel fon hazırlayan ilk şirket. 2009'da hayata geçirilen gelire endeksli senetlere yatırım yapan Esnek Alternatif Fon, şirkete bu zamana kadar binlerce yeni müşteri getirdi.

Garanti Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Karaman "Çalışmalarımızı tamamladık; önümüzdeki yıl yeni fonlarımızı katılımcılarımıza sunacağız" diye ko­nuşuyor. 2011 fon planlarını ise şöyle aktarıyor:

"Emeklilik fonları konusunda sektör olarak yolun çok başındayız. Dünyada çok daha farklı fon portföyleriyle karşılaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde uzun vadeli emeklilik fonlarını hayata geçireceğiz. Orta vadede hedef tarih ve yaşam evresi fonları üzerinde çalışaca­ğız. Yine endüstri fonları, küresel veya bölgesel fonla­rın kuruluşu için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.