“BASINDA EN İYİLER” KIRMIZI’DA ORTAYA ÇIKTI

Kırmızı ödülleri, hangi şirket yeni dönemde hangi medya ajansını seçti...

1.03.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
“BASINDA EN İYİLER” KIRMIZI’DA ORTAYA ÇIKTI"

BÜYÜK ÖDÜL KİME GİTTİ?
Hürriyet’in basın reklamlarında yaratıcılığı ve etkinliği desteklemek amacıyla oluşturduğu Kırmızı ödülleri, bu yıl 7’nci kez sahiplerini buldu. En büyük ödülün sahibi Kıpkırmızı DDB&Co.’nun oldu. Basında En iyi Banka & Bankacılık Hizmeti, Sigorta & Diğer Finans Hizmetleri Reklamı kategorisinde Medina Turgul DDB; Basında En iyi Perakende Reklamı kategorisinde DDB & Co.; Basında En iyi Bilgi Teknolojisi, iletişim Ürünü ve Hizmetleri Reklamı kategorisinde Manajans Thompson; ödüle layık görüldü. Genç Kırmızı’nın sahibi ise Bilgi Üniversitesi iletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümünden Ayça Girgin ve Ece Özmen oldu.
KARMA BİR DEĞERLENDİRME
Ödül töreninin hemen öncesinde Kırmızı Jüri Başkanı Engin Kafadar ile konuştum. Sadece yaratıcılığı ön plana çıkaran Kristal Elma’dan farklı olarak Kırmızı’da karma bir değerlendirme süreci olduğunu belirten Kafadar, Kırmızı’nın farklı kriterlerini şöyle özetledi:
MARKAYI BİR YERE TAŞIYANLAR “Biz sektörümüzün bir yıl boyunca basında yer almış, etkisini ispatlamış, görsel ve sosyal, iletişimde bir şekilde markayı bir yere getirmiş çalışmalarını değerlendiriyoruz.
BASIN İLANLARI NEDEN DÜŞTÜ? Bu yıl kriz nedeniyle katılım azaldı. 2009’da basın ilanlarının düşmesinin temel nedeni ürün müdürlerinin yaklaşımından kaynaklanıyor. Ürün müdürlerinin kimlerle iletişime geçeceklerini bilmeleri gerekiyor.
SENKRONİZE ÇALIŞILMALI
Bu yıl çıtasını yüksek gördüğüm 2 reklamveren Finansbank ile Beymen. Beymen, uzun yıllardır basına değer veren bir ajans. Ayrıca başarı için reklamveren ile ajans senkronize çalışmalı diye düşünüyorum.
BENCE BU BİR YARIŞMA DEĞİL
Reklamverenin bir şekilde bu işin bir parçası olduğunu görmesi lazım. Bence bu bir yarışma değil. Bu bizim kendi kendimize iç değerlendirmemiz. Bu yıl özellikle beraber karar vererek hareket ettik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz