Lüks bir marka yaratacağız

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan ile Quasar projesini konuştuk.

1.09.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Lüks bir marka yaratacağız
Quasar İstanbul projesi, Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi tarafından inşa ediliyor. Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, Quasar’ı bir lüks markası haline getireceklerini söylüyor. Özkan, “Lüks marka olmaya giden yolda tersten ilerleyeceğiz. Moda değil de gayrimenkul kulvarından aynı kategoriye gireceğiz” diyor. Gayrimenkul sektöründe çok iyi olacaklarını ve bir gün Quasar adında bir parfüm yarattıklarında kimsenin bunu sorgulamayacağını söyleyen Özkan, “Biz bir gayrimenkul firması değiliz. Yaşam kalitesi geliştirme şirketiyiz” diyor. İstanbul Mecidiyeköy’de eski likör fabrikası arazisi üzerinde konut, ofis, otel bölümlerinden oluşan Quasar İstanbul projesinin inşası devam ediyor. Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi olan proje, Türkiye’yi gayrimenkulde meta lüks kavramıyla tanıştırmayı amaçlıyor. Lüksün pahalı olan yaşam ya da ihtişam değil, ruhu besleyen yaşam ortamı olduğunu anlatan Viatrans-Meydanbey Ortak Girişi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, bu ortamdan alınan hazza ve mutluluğa meta lüks denildiğini söylüyor.

“Biz gayrimenkul değil, yaşam kalitesi geliştirme şirketiyiz” diyen Haydar Özkan, İstanbul’da doğan Quasar’m 15 yıl içinde dünyada tanınan çok iyi bir gayrimenkul markası, 50 yıl sonra ise dünyaca ünlü yeni bir lüks marka olacağına inandıklarının altını çiziyor. Likör fabrikası ve önündeki bahçeye büyük önem verdiklerini belirten Özkan, burayı herkesin yararlanabileceği ve ünü Türkiye sınırlarının ötesine geçecek bir kültür, sanat, moda merkezi haline getirmeyi planladıklarını anlatıyor. Özkan, “Likör fabrikasında popülerden uzak, zamana meydan okuyan, ağırlığı ve değeri olan, kalitesiyle ön plana çıkan eser ve sanatçıların yer aldığı, biletleri bir yıl öncesinden tükenen konserlerin düzenlendiği, defilelerin yapıldığı bir mekan olarak tasarlıyoruz. Bahçeyi çınarlarla dolu bir koruya çevirmeyi, çınarlarla yarışan heykelleri, su havuzlarını, sanatsal faaliyetleri hayal ediyoruz” diyor. Viatrans-Meydanbey Ortak Girişi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan ile Quasar projesini konuştuk:

İsviçreli Viatrans, Türkiye pazarına girmeye nasıl karar verdi?
Viatrans, yüzde 100 İsviçre sermayeli bir şirket. Viatrans’ın yurtdışındaki temel misyonu, fon gelirlerini minimum risk yöntemiyle akılcı bir şekilde yönetilmesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz