Hangi blogger

Şirketlere işbirliği yaptıkları bloggerlerı sorduk.THY'den Loreal'e GittiGidiyor'dan Mavi Jeans'e markaların seçimleri..

26.10.2015 13:56:320
Paylaş Tweet Paylaş
Hangi blogger

DR. SELÇUK TUZCUOĞLU / BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MARKETİNG YÜKSEK LİSANS PROGRAMI KOORDİNATÖRÜ
“Bloggerla işbirliği bültenden faydalı”
TRAFİĞİ SATIN ALIYOR

Şirketler kendi bloglarındaki ziyaretçi sayısını artırmak için bloggerları “konuk yazar” olmaya davet ediyor. Böylelikle bloggerın halihazırdaki kitlesi de o şirketin bloğuna trafik olarak dönüyor. Ayrıca şirket aktivitelerindeki PR etkisini artırmak için bloggerlarla çalışmak, markanın hedefine uygun olduğu sürece herhangi bir basın bülteninden çok daha yararlı olabiliyor. Onların yazıları potansiyel müşteriler tarafından da şirketin kendi ticari mesajlarına göre daha tarafsız değerlendirmeler olarak algılanıyor.
ALTERNATİF KANAL
Bloggerlar kampanyaların duyurulmasında farklı hedef kitlelere ulaşmak için alternatif
bir kanal olarak fayda gösteriyor. Çünkü özellikle belli ürün gruplarında hedef kitle haber bültenleri dinlemektense gelişmeleri bloglardan takip etmeyi tercih ediyor. Kampanya tanıtımları için basın toplantılarının yanı sıra ajanslar kanalıyla haberdar edilen bloggerlara lansman yapan şirketlerin sayısı hızla artıyor.

Moda dünyasının önde gelen 6 bloggerının profili
BİLLUR SAATÇİ

1981 doğumlu Billur Saatçi, Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2012 Ocak ayında 5 yılı aşkındır içinde olduğu kurumsal hayatı bıraktı ve tam zamanlı olarak offnegiysem.com adlı bloğu yönetmeye başladı.
GAMZE BİRAN
1988 doğumlu Gamze Biran, 2008’de İTÜ İşletme Mühendisliği’nde okurken moda tutkusunu keşfetti. O tarihten beri trend öncülüğü yaptığı “Cindrella under the umbrella” bloğunda yazılar yazıyor.
MERİÇ KÜÇÜK
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Meriç Küçük, henüz 26 yaşında ve moda dergilerinin ve moda severlerin yeni gözdesi. Maritsa. co isimli blogunda hem moda yorumları yapıyor hem de kendisini fotoğraflıyor.
NİL ERTÜRK
 1988 doğumlu Nil Ertürk, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra profesyonel hayatına moda alanında devam etti. 2009’da kendi adıyla açtığı blogu İtalyan Vogue, İspanyol Elle gibi dergilerin de bulunduğu pek çok uluslararası mecrada kendinden söz ettirdi ve dünyadaki en iyi 100 moda blogu arasında gösterildi.
RÜYA BÜYÜKTETİK
1987 doğumlu Rüya Büyüktetik, 2011’de Fashiononboard adlı bloğu kurdu. Büyüktetik, Türkiye’nin en çok takip edilen moda bloggerlarından biri.
ZUHAL OKÇU
 İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümü mezunu Zula Okçu, 2008’de kendi bloğu olan Zet Fashion’ı açtı. Türkiye’nin ilk blog formatındaki online alışveriş sitesi 1love4shop. com’un da kurucusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz