Kitap

İkna Yöntemleri Kurumsal iletişim, ürün tasarımı ve marka konumlamada, anlatım stratejileri üzerine eğitim veren Robert Dickman ve Richard Maxwell’in yazdığı “İkna Yöntemleri” adlı kitap Alfa Yayı...

1.09.2008 03:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

İkna Yöntemleri

Kurumsal iletişim, ürün tasarımı ve marka konumlamada, anlatım stratejileri üzerine eğitim veren Robert Dickman ve Richard Maxwell’in yazdığı “İkna Yöntemleri” adlı kitap Alfa Yayınları’ndan çıktı. Fark yaratmak isteyen reklamcılar, kurumsal iletişim uzmanları ve marka sahipleri için sıra dışı bir kaynak olan kitap, pazarlama iletişimine renkli ve yeni bir boyut getiriyor. Kitapta, ikna etmenin kurallarının ve kurgusunun her sektöre ve kuruma nasıl ayarlanacağı; satışları artırmak, tüketicilerin aklında yer etmek için her markanın nasıl bir hikayesi olması gerektiği; insanların algılarını, en çok ne tür hikayelerin etkilediği dünyaca tanınan markaların olay incelemeleriyle birlikte sunuyor.

Bana Hayallerimi Ver Sana Dünyaları Vereyim
Kitapta anlatılan şirket, yüksek çalışan sirkülasyonundan ve düşük moralden muzdarip. Çözüm ararken şirket, insanları neyin gerçekten harekete geçirdiğini araştırmaya başlıyor. Motivasyonun anahtarının yüklü bir maaş olmadığını keşfediyor. Bunun için gerekli olanın, insanların hayallerinin gerçekleştirilmesi olduğunu görüyor. “Hayal Yönetimi” konseptini uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra şirket, çalışan sadakatinin ve motivasyonun, dolayısıyla da verimliliğin arttığını gözlemliyor. Matthew Kelly’nin Wall Street Journal ve New York Times listelerine de girmiş olan bu kitabı, okuyucuları yeni bir yönetim anlayışıyla tanıştırıyor.

Yapmamanız Gereken 45 Hata
Anita Bruzzese tarafından yazılan “İş Hayatınızda Yapmamanız Gereken 45 Hata” isimli kitap, Neden Kitap tarafından yayınlandı. İş dünyası konusunda yazılar yazan Anita Bruzzese, işyerlerinde yaşanan sorunlara dair bütün bildiklerini okurlarıyla paylaşıyor. Kendisine öfkeli yöneticiler ya da ismini açıklamak istemeyen çalışanlar tarafından gönderilen mektuplarda, kimileri neden kariyerinde bir türlü ilerleme kaydedemediğini merak ederken kimileri patronların sevdiği ve ödüllendirdiği davranışlardan kimileri de her yöneticiyi çileden çıkarabilecek sorunlardan söz ediyor. Yazar, patron ve yöneticilerin en çok yakındığı, çalışanların da en sık tekrarladığı hataları ele alıyor ve bunların nasıl ortadan kaldırılacağına dair çözümler sunuyor.

Türk Otomotiv Sanayi Tarihi
Prof. Önder Küçükerman tarafından yazılan “Anadolu Tasarım Mimarisinin Ayak İzlerinde Türk Otomotiv Sanayi ve 40. Yılında Tofaş” isimli kitap, 1968-2008 arasındaki 40 yılı kapsıyor. Tofaş Türk Otomobil Fabrikası tarafından yayınlanan kitap, uzun soluklu bu tasarım ve yaratıcılık yarışı içinde Türk otomotiv sanayinin gelişmesi için 40 yıl önce Bursa’da başlayan bu süreçte emeği geçen herkese ithaf edilmiş.

D & R Kitapları

Kitapların Şenlik Ateşi
Roman, öykü, deneme yazıları ve özellikle modern Fransız edebiyatından yaptığı çevirilerle tanınan Serdar Rifat’ın, son 20 yılda yazar, yapıt ve okur üçgeninde kurduğu yazılarından oluşan bir kitap, Kitapların Şenlik Ateşi… Romandan biyografiye, imgeden kolaja, Tutunamayanlar’dan Madam Bovary’ye uzanan bu yazılarda Serdar Rifat, sıkı eleştiriler yapmaktan da kaçınmıyor. Bu yazıları, bir anlam çoğaltma girişimi olarak da okumak mümkün.
Belgelerle Ergenekon

Saygı Öztürk’ün kaleme aldığı ve Doğan Kitap tarafından yayınlanan “Belgelerle Ergenekon” adlı kitap, terörle mücadele ekiplerinin Ümraniye’deki bir gecekonduya yaptığı baskınla başlıyor ve darbe günlükleriyle devam ediyor. Kamuoyunda çokça tartışılan Ergenekon davasına farklı bir bakış açısı getiren kitapta Saygı Öztürk, gazetecilik becerisiyle madalyonun her iki yüzünü de sergiliyor.

Gazi Osman Paşa Romanı

Ödüllü romancı Okay Tiryakioğlu, yepyeni bir Gazi Osman Paşa romanıyla çıkıyor okurların karşısına: Kumandan... Romanın ana karakteri Gazi Osman Paşa, göğsündeki madalyalarla, mağrur edasıyla ünlü bir komutan olarak çizilmiyor yalnızca; çelişkileri, ümitleri, yalnızlığı ve hayalleriyle, kısacası kanlı canlı bir insan olarak öne çıkarılıyor. Tiryakioğlu, 19’uncu yüzyılın sonlarında Tuna nehri yakınlarında yaşanan Plevne Savunması’nı sürükleyici ve heyecan verici bir üslupla dillendiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.