"Yabancılara da özel bankacılık hizmeti veriyoruz"

Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı ile Akbank'ın özel bankacılık hizmetlerini konuştuk.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Yabancılara da özel bankacılık hizmeti veriyoruz
Özel bankacılık konusunda sektörün öncü bankalarından Akbank, bugün 5 bin müşterisine ait 18 milyar TL’lik portföyü yönetiyor. Müşterilerine sadece portföy yatırımlarında değil, kültür sanat alanlarında da hizmet veriyor. Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı, yurtiçi yönetilen varlıkları büyütmenin yanında yurtdışından Türkiye’ye finansal varlık çekerek büyümek için çalışmalar yaptıklarını söylüyor.

Akbank Private Banking, geride bıraktığı 12 yıl içinde yaklaşık 5 bin müşterisine ait toplam 18 milyar TL büyüklüğündeki varlığı yönetir hale geldi. Buradaki hedef müşteri kitlesi, 1 milyon lira ve üzeri finansal varlık sahibi kişiler. Son yıllarda dünyada yaşanan global krizin etkisiyle yatırımcılar, daha güvenli, istikrarlı kurum ve bölgelere yönelme eğilimine girdiler. Bu dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler, kişilerin risk algısını değiştirdi. Güveni ön plana çıkararak, yatırım tercihlerinin bu doğrultuda şekillenmesine sebep oldu.

Özel bankacılıkalanında en temel unsur, müşterilere verilen hizmetin;ekonomikgöstergeler, piyasa koşulları ve beklentiler paralelinde farklılaştırılması. Bugün gelinen noktada, bu farklılaşmanın rakiplerden önce yapılması gerektiğini söyleyen Akbank Private Banking'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Saltık Galatalı, bankaların bu alandaki danışmanlık faaliyetlerini bünyelerinde daha etkin şekilde verme zorunluluğuna dikkat çekiyor. "Günümüzde özel bankacılık, piyasa koşulları paralelinde; artık mevcut ürüne göre müşteri değil, müşteriye göre ürün ve hizmet anlayışına geçti"diyen Galatalı ile Akbank'ın özel bankacılık hizmetlerini konuştuk.

Sizi sektörde farklı kılan nedir?
Başlıca hedefimiz, müşterilerimize yatırım ürünleri perspektifinin tamamını sunabiliyor olmak. Yine kültür, sanat, vergi alanlarında da talepleri karşılıyoruz. Devamlı olarakgüncellenen ürün gamımızla ürün konusundaki talepleri karşılamayı başardığımızı düşünüyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana; temel bankacılık ürünlerinin yanı sıra yabancı hisse senedi ve yabancı sabit getirili ürünleri müşterilerimize sunuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz