Moody's'den referandum yorumu

Moody's, referandumdan az farkla "evet" çıkmasının belirsizliği artırdığı uyarısında bulundu.

20.04.2017 11:32:570
Paylaş Tweet Paylaş
Moody's'den referandum yorumu
Kredi derecelendirme şirketi Moody's, referandumdan az farkla "evet" çıkmasının belirsizliği artırdığını ve Türkiye'nin "kredibilitesi" üzerinde baskı oluşturduğu uyarısında bulundu.

Moody's'in "Türkiye: Referandumda az farkla 'evet' çıkması, kredibilite üzerinde baskı oluşturan politik belirsizliği uzatıyor" başlıklı araştırma notunda, "Referandumda anayasa değişikliğine çok az bir farkla destek çıkması, Türk toplumundaki kutuplaşmanın süreceğini gösteriyor" uyarısı yapıldı.

Araştırma notunda, bu gelişmenin de hükümetin odağının "hem iç politika hem de jeopolitik risklere" yoğunlaşmasına neden olacağına dikkat çekildi.

Olağanüstü hal uygulamalarına bağlı "gergin siyasi atmosfer"in de "iş dünyası ve tüketici güvenine" olumsuz yansımasını sürdürmesinin beklendiği de vurgulanan Moody's araştırma notunda, bu durumun da Türkiye'nin ekonomik büyümesinin düşük kalmasına yol açacağı belirtildi.

Moody's araştırma notuna göre, Türkiye'deki kutuplaşmanın yanında, bölgedeki jepolotik riskler, politikadaki bilirsizlikler ve tüm bunların yanında Türkiye'nin dış finansmana olan ihtiyacının da giderek artması, ülkenin kredibilitesini baskı altında tutmaya devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz