"İlk 10 Özel'e 4 yılda gireriz"

Şekerbank’ın çiçeği burnunda genel müdürü Halit Yıldız ile çizdiği büyüme planını, bankanın güçlenmesi gereken alanları ve sektörün ilk 6 ayını konuştuk.

10 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
İlk 10 Özel'e 4 yılda gireriz
Şekerbank’ın yeni genel müdürü Halit Yıldız'ın banka için üç ayaklı bir büyüme planı var. Esnaflarda ve mikro isletmelerde özellikle Anadolu merkezli büyüme yakalayacak. Bireysel bankacılıkta da büyümeyi, bankasız kesimi sisteme katarak gerçekleştirecek.

Yıldız, “Bankanın stratejisi aynı, Anadolu bankacılığı ve küçük isletmelerin finansmanında lider banka olmayı hedefliyoruz. Ama bu işi yaparken yöntemlerimizde farklılıklar yaratacağız” diyor. Yıldız, Şekerbank’ı önümüzdeki 3-4 yılda sektörde ilk 10 özel banka arasına sokmayı da hedefliyor.

Sekerbank, yeni genel müdürüyle daha iddialı hedeflere sahip. 2009 yılının Şubat ayından beri banka çatısı altında olan Halit Yıldız, bu yıl nisan ayında f genel müdür koltuğuna oturdu. 60 yıllık bankanın ana büyüme stratejisi değişmese de Yıldız, bu hedefte farklı yöntemlerle hızlanmayı düşünüyor.

“Anadolu bankacılığı ve küçük işletmelerin finansmanında lider banka olmayı hedefliyoruz. Ama bu işi yaparken yöntemlerimizde farklılıklar yaratacağız. Ben farklılık yarattığımız sürece mutlaka kârlı bir şekilde pazar payı alacağımıza inanıyorum" diyor. Yıldız, bankayı önümüzdeki 3-4 yılda ilk 10 özel banka arasına sokma konusunda da kendinden emin.

“25 yıldır bu sektördeyim ve böyle bir bankada çalışmaktan çok mutluyum, gurur duyuyorum. Hele böyle bir bankanın başına geçmekten dolayı onurluyum. Çok keyifli bir şey bu...” diyen Yıldız, getireceği farklılıkları ise şöyle aktarıyor: “Farklı ürün ve kesimlere yöneleceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz