'Savaşı biz başlatmadık'

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris'teki saldırılar ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

18 KASIM, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
'Savaşı biz başlatmadık'
Paris'teki terör saldırıları ile sarsılan Fransa'da polis bir eve operasyon düzenledi. Operasyonun yapıldığı Paris'teki dairedeki 2 saldırgan öldürülürken, 7 kişi de gözaltına alındı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, operasyon sırasında birkaç polisin yara aldığını belirtti ve operasyon çerçevesinde ve saldırı sonrasında görev alan polislere teşekkür etti. Fransa'nın savaşta olduğunu belirten Hollande, "Bir savaştayız. Bu savaş terörizme karşı verilen bir savaştır. Savaşı biz başlatmadık IŞİD örgütü başlattı. Bu aslında bir ordu finans kaynakları var ve ciddi bir toprak parçasına sahip. Avrupa'ya terörist gönderiyor ve radikalleşmeyi tetikliyor. Hem bulunduğu bölgede hem burada saldırılar gerçekleştiriyor" dedi.

IŞİD'e karşı yapılan operasyonlar hakkında da açıklamalarda bulunan Hollande, IŞİD'e karşı uluslararsı bir çaba sarf edilmesi gerektiğini belirtti. "Tüm dünyayı tehdit eden bu örgüte son verilmeli. Benim misyonum bu olacaktır. Ben bu misyona liderlik edeceğim" ifadelerini kullanan Hollande, IŞİD'e karşı operasyonların süreceği ve bu konuyu Obama ve Putin ile görüşeceği mesajını verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.