400 milyon dolarlık yazılım ihraç ettik

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, inovasyonun bilgi ve iletişim teknolojilerinde ilerlemenin tetikleyicisi olduğuna inandıklarını kaydediyor. Altay, oluşturdukları Ar-Ge biriminin dünyadaki en güçlü ilk 10 VolP Multimedya laboratuvarından biri olduğuna da dikkat çekiyor.

29.03.2014 23:07:220
Paylaş Tweet Paylaş
400 milyon dolarlık yazılım ihraç ettik
Netaş, Türkiye'nin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki en önemli şirketlerinden birisi. Özellikle Ar-Ge'ye yaptığı yatırımlarla dikkat çeken ve 200’den fazla küresel operatöre yazılım çözümleri geliştiren şirketin hedefleri de büyük.

Netaş CEO’su Müjdat Altay, temel misyonlarını 'Türkiye için çalışmak', vizyonlarını da 'Türkiye’nin küresel teknoloji markası olmak' şeklinde belirlediklerini ifade ediyor.

Altay, Ar-Ge birimindeki mühendislerinin geliştirdiği yazılımlarla son 10 yılda toplam 400 milyon dolarlık yazılım ihracatı gerçekleştirdiklerinin de altını çiziyor.

Son 7 yılda yıllık ortalama yüzde 25 büyüyerek Türkiye’nin en büyük sistem entegratörü konumuna gelen Netaş'ta başarının en önemli sırrı Ar-Ge birimi. 700 kişilik Ar-Ge ekibi tamamen Türk mühendislerinin katklılarıyla ihracata ve iç pazara yönelik ürünler geliştirirken, şirketin cirosunu da 300 milyon doların üzerine taşıdı.

Kendileri için inovasyonun çok önemli bir konu olduğunun altını çizen Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, inovasyonun bilgi ve iletişim teknolojilerinde ilerlemenin tetikleyicisi olduğuna inandıklarını kaydediyor. Altay, oluşturdukları Ar-Ge biriminin dünyadaki en güçlü ilk 10 VolP Multimedya laboratuvarından biri olduğuna da dikkat çekiyor.

Netaş'ın ihracat performansından bahseder misiniz? Nereden nereye geldiniz?
Netaş kurulduğu günden bu yana, yani 1967’den bugüne, Türkiye’de telekomünikasyon alanında daima ilklerin ve yeniliklerin öncüsü oldu. Şirketimiz, son yıllarda yaptığı ciddi yatırımlarla, önemli bir değişim sürecini başarıyla yürüterek, Türkiye’nin en büyük sistem entegratörü konumuna geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz