Organik büyümeyi sürdüreceğiz

Kösereisoğlu, pazar lideri olarak sektör standartlarını belirlemeyi ve sektörün gelişimine öncülük etmeyi hedefliyoruz” dedi.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Organik büyümeyi sürdüreceğiz
MURAT KÖSEREİSOĞLU / SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ TÜRKİYE ÜLKE BAŞKANI
Securitas, dünyanın en büyük güvenlik şirketi. 1934 yılında İsveç'te kurulan şirket, toplam 52 ülkede 300 bin çalışanıyla faaliyet gösteriyor. 2006 yılından itibaren Türkiye'de yer alan Securitas, burada da pazarda lider konumda. Toplam 76 ilde 9 bin çalışanıyla iş ortaklarının ihtiyaçlarına özel güvenlik çözümleri sunduklarını belirten Securitas Güvenlik Hizmetleri Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, “21 sektörde, 400'ü aşkın kuruluşa özel güvenlik çözümleri sunuyoruz. Toplam 7 bölge ofisimiz, 6 şube ofisimiz, 1 mobil ofisimiz ve 190 kişilik idari kadromuzla 2 bin 143 hizmet noktasında 556 farklı proje yürütüyoruz” diyor.

Geçtiğimiz yıl 216 milyon TL'lik bir ciroya ulaşan Securitas, bu yılın sonunda yüzde 14'lük büyüme ile 246 milyon TL'lik bir ciro hedefliyor. Şirket önümüzdeki süreçte de yine bu ortalamalarla büyümeyi planlıyor, şirket satın almayı veya ortak yapmayı düşünmüyor. Mali, coğrafi ve müşteri segmenti yapılarıyla kapsadıkları hizmet alanlarının kendilerini öncelikle satın almaya değil organik büyümeye yönelttiğini ifade eden Kösereisoğlu, “Bu doğrultuda AR-GE yatırımlarımızla hem var olan potansiyelimizi yükseltecek hem güvenlik sektörüne yeni bakış açısı kazandıracak faaliyetlerle organik olarak büyümeyi sürdüreceğiz. Securitas olarak yalnızca global bir oyuncu, büyük bir kuruluş olmayı değil, güvenlik sektöründe bilgi lideri olmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıllar için tüm planlarımızı bu vizyon doğrultusunda yaptık. Pazar lideri olarak sektör standartlarını belirlemeyi ve sektörün gelişimine öncülük etmeyi hedefliyoruz” diye konuşuyor.

“BİLGİ LİDERLİĞİNE ODAKLANDIK”
Securitas, 2013-2016 iş hedeflerinde bilgi liderliği misyonuna odaklanıyor. Bu yıl bu alanda önemli adımlar atan şirket, sektörde bir ilki gerçekleştirerek segment liderliğini iş modelinin bir parçası haline getirdi. Enerji, havacılık, madencilik gibi Türkiye ekonomisinin önde gelen sektörleri için “segment liderleri” atayıp uzman gruplar oluşturduklarını anlatan Kösereisoğlu, “Böylelikle sektörün özel güvenlik ihtiyacını anlayabilecek ve sektörün özel ihtiyaçlarına cevap verebilecek güvenlik çözümleri oluşturuyor ve hizmet verdiğimiz kuruluşlara sunuyoruz” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz