"Bölgesel oyuncu olmayı hedefliyoruz"

Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ sorularımızı yanıtladı.

11 KASIM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Bölgesel oyuncu olmayı hedefliyoruz
Dünyada ve Türkiye'de medya sektörü çok ciddi bir  dönüşümden geçiyor. Dönüşümün itici gücünü, internetin yaygınlaşması ve teknoloji oluşturuyor. Türkiye’nin en büyük medya şirketlerinden biri olan Doğan TV Holding de işte bu süreçte yaptığı atılımlarla öne çıkıyor.

Kanal D, CNN Türk, D Yapım, D-Smart, Radyo D gibi güçlü markalara sahip olan şirket, TV ve radyo reklam gelirlerinde pazar lideri. Pay TV’de D-Smart’la ikinci sırada ama yüzde 20 büyüme oranıyla liderden hızlı koşuyor. Doğan Music Company ile müzik sektöründe de lider olan grubun yönetim kurulu başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, içeriğin hala kral olduğuna dikkat çekiyor.

“Dijital çok hızlı koşuyor ama yakın zamanda TV mecralar içindeki liderliğinikoruyacak” diyen Yalçındağ, her iki mecranın birbirini beslediğini anlatıyor. Sektörde sürdürülebilirlik için hem ulusal TV kanalları hem Pay TV platformları arasında konsolidasyonun gerektiğinin altını çizen Yalçındağ, “Dijital, oyunumuzun ciddi bir parçası.

Premium içerikleri online dünyada geniş kitlelerle buluşturmak hedefimiz. Buna televizyon ve müzik içerikleri dahil. D-Smart Blu ürününü önemsiyoruz ve buraya yaptığımız yatırımlar artacak” diye konuşuyor. Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:

Dünyada TV ve yayıncılık sektörü nasıl bir değişim geçiriyor?
Aslında ülkemizde ve birçok ülkede, diji-talleşmenin etkisini önce gören mecra, gazeteler oldu. Gazete okurları hızla dijitale kaydı ve yazılı basın dijital dönüşümün öncüsü oldu. Televizyon sektörü ise ABD’de ve ülkemizde hala büyümeye devam ediyor. Dijital medyanın ve televizyonun reklamveren açısından rakip değil de tamamlayıcı işlevleri olduğunu düşünüyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz