Avrupa'nın en iyi konutu onların elinden çıktı

Üçüncü kuşak yüneticilerden Emre Oral sorularımızı yanıtladı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Avrupa'nın en iyi konutu onların elinden çıktı

Ayrıca, Palivor Çiftliği'nin sahibi olan kendi şirketimiz Avcı Gayrimenkul ile En İyi Çok Üniteli Gayrimenkul Geliştirme ve En İyi Gayrimenkul Pazarlama dallarında 5 yıldız alarak, Türkiye'den katılan yarışmacılar arasında bu kategorilerde en yüksek derece ile 3 ayrı mimari dalda mansiyona layık görüldük. Palivor Çiftliği projemiz, eko yaşam ve doğal hayat felsefesini tasarım ve hizmetle birleştirerek en üst seviyeye çıkarma amacını güdüyor. Palivor Çiftliği, Kırklareli ilinin Demirköy ilçesinde, Bulgaristan sınırına yakın bir noktada Karadeniz'in göz alıcı plajlarının bulunduğu İğneada'ya 11 kilometre mesafede, 5 besi çiftliği ve meyve bahçelerinin içerisinde 5 bağ evinden oluşan özel bir proje. Tablolara yakışır güzellikte manzaralar sunan Palivor Çiftliği, İstanbul'a 220 kilometre, (arabayla 2,5 saat) mesafede. Alabildiğince özel bir hayatı ve çevreyle iç içe yaşamı arzulayan mükemmel bir kaçış yeri olan Palivor Çiftliği harika bir sığmak.

Sizin için en önemli ödül hangisiydi? Neden?
- Tüm ödüllerin değeri kuşkusuz büyük. Ancak, 2011'de Palivor Çiftliği için tasarladığımız Günışık Çiftlik Evi projesiyle Avrupa'nın En iyi Konut Mimarisi (Best Architecture Single Residence Europe) dalında büyük ödüle layık görülerek, Avrupa'dan katılan yarışmacılar arasında en yüksek dereceyi almamız bizim için en önemli gurur kaynağı oldu. İç ve dış yaşamın birbirine karıştığı bu eşsiz yapı bodrum, zemin ve birinci kattan oluşuyor. Günışık çekici ve modern bir yalınlığın tasarımı. Zemin katı taş, birinci katı ahşap cepheli olan binanın en önemli özelliği muhteşem orman ve doğa manzarasını kucaklaması, doğanın içerisinde bir yaşam sunması.

Ödül almanın şirketiniz için önemini açar mısınız?
- Ödül almak yapılan işlerin en güzel denetimi. Bağımsız bir jüri tarafından, Avrupa'dan katılan yüzlerce proje arasından sıyrılıp büyük ödülü almak gerçekten gurur verici ve elbette çok ama çok motive edici.

Bu ödüller şirketinizin hangi gücünü ortaya koyuyor?
- Aldığımız ödüllerin hepsi gayrimenkul projelerine güzel tasarımlar yapıp, başarılı bir pazarlama ile tüketicilerin önüne koyduğumuzu gösteriyor.

Müşteriler için ödüllü şirket ya da ödüllü ürün kavramlarının bir fark yarattığına inanıyor musunuz?
- Müşterilerimiz ödüllü şirket ya da ödüllü ürünleri bir fark olarak algılıyor ve üzerinde çok duruyorlar.

Şirketinizin aldığı ödüllerin çalışan üzerindeki etkisi ne yönde oluyor?
- 2010 ve 2011 yılında aldığımız uluslararası ödüllerin bizim için anlamı büyük. Şirketimizin tüm mimarlarının, mühendislerinin takım olarak canla başla çalıştığı iki gayrimenkul projemiz 2 sene üst üste ödüllendirildi. Bu ödüller marka değerimize, bu marka için çalışan tüm çalışma arkadaşlarımıza büyük bir şevk getirdi.

Aldığınız ödülleri ön plana çıkarıyor musunuz? Bu ödüller şirket algısında ne gibi etkiler yaratıyor?
- Aldığımız uluslararası ödülleri web sitemizde, e-maillerimizde ve tüm iletişim stratejimizde kullanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz