Şöhreti hangi bölgede yakaladılar?

İnşaat şirketlerine şöhret getiren bölgeler ve hikayeleri.

1.09.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Şöhreti hangi bölgede yakaladılar?

Şirket, Tuzla ve civarında bugüne kadar Gizli Bahçe’den Trend’e, Dizayn’dan Akdeniz Evleri’ne, Minimal’den Adres projelerine kadar toplam 24 projeyi hayata geçirdi. Daha sonra ise İstanbul’un Avrupa Yakası’na geçti.Bahçeşehir’de Dumankaya Modern ve Modern Vadi’yi hayata geçiriyor, Halkalı bölgesinde Dumankaya Konsept Halkalı projesine başladı. Şirketin yine Atakent bölgesinde inşaatına başladığı Dumankaya Miks adlı projesi de var. Uğur Dumankaya bugün ise hedeflerinde tüm İstanbul’un olduğunu söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Dumankaya inşaat olarak projelerimizi İstanbul il sınırları içinde hayata geçiriyoruz. Bugün İstanbul il sınırları içerisinde tüm bölgelerde yeni projeler gerçekleştirebiliriz.”

AVRUPA’NIN YENİ HEDEFİ

Artaş Grubu, Halkalı Atakent’te gerçekleştirdiği Avrupa Konutları Projesi’yle büyük sükse yaptı. Şirket Atakent’te inşa ettiği ilk projeden sonra Küçükköy ve Ispartakule bölgesinde de projeler gerçekleştirdi. Atakent 1 projesine gelen yoğun talebe karşın yine aynı bölgede Avrupa Konutları Atakent 2 ve Atakent 3 projelerini hayata geçirdi. Ardından Ispartakule 2 ve Ispartakule 3 projelerini yaptı. Ayrıca Florya’da da Avrupa Konakları markasıyla özel, butik bir projeye imza attı. Avrupa Konutları İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, tanınmalarını sağlayan Avrupa Konutları için şöyle konuşuyor: “Kısa sürede satışlarını tamamlayıp teslim ettiğimiz bu proje, bizim en büyük referanslarımız arasında yer alıyor. Avrupa Konutları Atakent 1, Avrupa Konutları markalı projelerimizin yüksek prim avantajının kanıtı niteliğinde. Yine yoğun taleple Küçükköy’de tamamladığımız Avrupa Konutları TEM projemiz de hala sıkça anılan ve örnek gösterilen projelerimizden.” Çetinsaya, ilk projelerinden itibaren her zaman gelişen ve yatırım yapılabilir, merkezi bölgeleri tercih ettiklerini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Şüphesiz ki Atakent, Ispar-takule ve TEM Otoyolu-Küçükköy bölgeleri kısa zamanda büyük değer kazandı ve yatırımların yoğunlukla devam ettiği alanlar arasında başı çekiyor. İstanbul gibi bir metropolde geleceğe dönük projeler inşa etmemiz gerekiyor. Projelerimizin inşa edildiği bölgelerin tamamı geleceğe dönük ticari ve ulaşım
alanlarının başta olduğu yatırımların merkezi halindeki lokasyonlarda yer alıyor.” Çetinsaya, hedeflerindeyse Maslak, Ayazağa, Seyrantepe ve Atakent olduğunu söylüyor. Çetinsaya şöyle devam ediyor: “İlk olarak eylül ayında lanse edeceğimiz Avrupa Konutları markalı yeni bir projemiz var. Bu projemizi Maslak’ta konumlandırdık. Bununla birlikte Atakent’te Türkiye’nin en büyük karma projelerinden birine imzamızı atacağız. Yakın bir dönemde proje safhasını tamamlayacağımız Ayazağa bölgesinde bir projemiz olacak. Avrupa Konutları markası altında 6 yılda 9 bin 500 konutun inşasını tamamladık. Önümüzdeki 5 yıl içinde de 10 bin konutu daha hayata geçirmeyi hedefliyoruz.”

3 MİLYAR DOLAR YATIRACAK
Astaş Holding, 2007 yılında Esentepe’de tamamladığı Kempinski Residences Astoria ile gayrimenkul sektörüne hızlı ve iddialı bir giriş yaptı. Ardından 2008 yılında Etiler’de Bellevue Residences Managed by Kempinski ile yatırımlarına devam etti. Grup 2010 yılında yatırım kararı aldıkları Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa Managed by Kempinski projesini 2012 yılında hizmete açacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz