Şöhreti hangi bölgede yakaladılar?

İnşaat şirketlerine şöhret getiren bölgeler ve hikayeleri.

1.09.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Şöhreti hangi bölgede yakaladılar?

GELİŞEN BÖLGELERDE
Sonrasında ise İstanbul'un gelişen bölgeleri olan Kartal, Sarıyer ve Atakent/Halkalı bölgelerinde projeler yapmaya başladık. Kartal'da Aslı Bahçe, Sarıyer'de 3 farklı proje Terrace Plus, Terrace Doğa ve Terrace Vadi'yi geliştirdik. Halkalı Atakent'te ise Terrace Tema bulunuyor.
YAŞANILACAK BİR KUZEY KENTİ
İlerleyen dönemlerde İstanbul'un kuzeyinde proje geliştirmeyi düşünüyoruz. İstanbul'un güneyi halihazırda dolu. Buralarda artık sadece kentsel dönüşüm projeleri yapılabilir ve umarım yıkılan binalar yerine çokça yeşil alanlar bırakılır. Yoğun bina dokusu seyreltilir. Yerleşimde böylece kuzeye kayar. Kuzeyde yapılacak 3'üncü Köprü ve otoban ile yeni İstanbul'un şehrin güneyi ile bağlantısını doğru yaparsak, yaşanılacak bir kuzey kenti ortaya çıkarabiliriz.

ASLI TOKATLI MESA YÖNETİM KURULU ÜYESI
"TOPRAĞIN GELECEĞİNİ GÖREBİLİYORUZ"
YENİ SEÇKİN BÖLGELER

Bugüne kadar 7 milyon metrekarelik bir alanda, 70 bine yakın konut ürettik. MESA'nın ‘yeni uydu kentler, yeni seçkin bölgeler yaratma' özelliğini vurgulamak isterim. Ankara -Eskişehir Yolu'ndaki MESA Koru Sitesi ve Bahçesehir'deki MESA-Nurol Bahçeşehir Evleri bizler için olduğu kadar yarattıkları uydu kentler için de sembol ve belirleyici örnek projeler oldu.
ÖRNEK PROJELER
MESA'nın başarılı olduğu alanlardan biri de arazi değerlendirme. Bu noktada, toprağın geleceğini görebilme gibi bir avantaja sahibiz. MESA Koru Sitesi 1985 yılında, MESA-Nurol Bahçeşehir Evleri ise 1989 yılında başlayan projeler oldu. Her iki projemiz de bölgelerine öncülük eden, örnek teşkil eden ve bölgenin değerini oluşturan projeler oldu.
DÜNYAYA YAYILDI
Bugün İstanbul'da, Altunizade, Ataköy, Florya, Etiler, Çamlıca, Çengelköy, Feneryolu,
Maslak, Bahçeşehir, Tuzla, Kemerburgaz gibi birçok yerde, MESA imzasını taşıyan konut ve ticari projeler mevcut. Ankara'da ise Çankaya, Dikmen, Ankara-Eskisehir Yolu, Gazi Osman Pasa, Çayyolu, Oran gibi birçok yerde, MESA projeleri bulunuyor. Ayrıca Eskişehir, Mersin, İzmir, Urla, Bodrum'da projeler geliştirdik. Yurtdısında ise Polonya, Azerbaycan, Letonya, Libya, Rusya ve Almanya'da bir çok projeye imza attık.
HEDEFTEKİ BÖLGELER
Kentsel dönüşümün ‘ticari' açıdan yaşandığı en gözde bölge olan Kağıthane'deki ofis projemiz Papirus Plaza devam eden projelerimiz arasında yer alıyor. Kartal'da E-5 kenarında Mesa Kartal konut projemize kısa süre içinde başlayacağız. Kartal sahil yolunda konut projemiz yer alacak. Çamlıca'da da bir villa projesini kısa süre içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bir de Halkalı'da gerçekleştireceğimiz mega proje Tema Park İstanbul var


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz