Yabancı talebinde artış var

Halihazırda Esenyurt bölgesinde bulunan arazilerinde yeni projeler geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Tamer Özyurt’la konut piyasasını ve yeni projelerini konuştuk.

19.10.2014 23:23:490
Paylaş Tweet Paylaş
Yabancı talebinde artış var
Temellerini 25 metrekarelik bir dükkanda attığı Özyurtlar İnşaat’ı bugün Türkiye’nin önemli inşaat şirketlerinden biri haline getiren Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, 2008’den 2014’e kadar olan 6 yıllık süreçte 10 bin konut ürettiklerini söylüyor.

2014’ün sonuna kadar projelerinin yüzde 80’ini teslim etmiş olacaklarını belirtiyor. Bu yıl konut satışlarının iyi gittiğine değinen Özyurt, özellikle yabancı talebinde artış olduğuna da dikkat çekiyor. Tamer Özyurt, Özyurtlar İnşaat’ın temellerini 1990 yılında Esenyurt’ta yapı malzemeleri satışı yapan 25 metrekarelik bir mağazada attı.

2005 yılına kadar 25 metrekarelik mağazasını bin 500 metrekare mağaza ve bin 500 metrekare deposuyla dev bir yapı market haline getiren Tamer Özyurt, yapı market işinde belli bir büyüklüğe ulaştığını düşünerek inşaat sektörüne girme kararı aldı.

İlk başta dört ortağıyla birkaç proje geliştiren Özyurt, 2008 yılında yalnız yola devam kararı aldı. Bu süreçten itibaren hızlı bir büyüme sürecine girdi. Ncadde, Ncity, Nşehir, Ntowers, N5suites, NistanbulResidence, Nmerkez gibi çok sayıda proje geliştiren şirket, 2008’den 2014’e kadar olan altı yıllık süreçte 10 bin konut üretti.

2014’ün sonuna kadar projelerinin yüzde 80’ini teslim edeceklerini söyleyen Özyurtlar inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Bundan sonra da hem Türkiye konjonktürünü hem de konut sektörünü gözlemleyerek istikrarlı büyümemizi devam ettirmek istiyoruz” diyor.

Bu yıl seçimlerin ardından piyasanın hareketlendiğini söyleyen Özyurt, “Geçtiğimiz yılla karşılaştırdığımızda bu yıl yüzde 30 büyüyoruz. Özellikle yabancı alımlarmda artış gözlüyoruz. Arap ülkelerinin yanı sıra Rusya’dan da ilgi var” diye konuşuyor.

Halihazırda Esenyurt bölgesinde bulunan arazilerinde yeni projeler geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Tamer Özyurt’la konut piyasasını ve yeni projelerini konuştuk:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz