Otomotiv

Otomotiv

İkinci el araç satışında yeni dönem

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkındaki yeni yönetmelik, Resmi Gazete'de yayınlandı.

15 AĞUSTOS, 2020

Otomotiv

İkinci el online araçta en çok satılan 10 marka

İkinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında geçen ay en çok tercih edilen 3 otomotiv markası Volkswagen, Renault ve Ford olarak sıralandı.

14 AĞUSTOS, 2020

Otomotiv

Yerli otomobilin ismi açıklandı

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "TOGG markasıyla devam ediyoruz. Gerek Türkiye'de gerekse yurt dışında pazarlarımızda çok değişik isim alternatiflerini de ölçerek bu sonuca vardık" dedi.

7 AĞUSTOS, 2020

Otomotiv

Türkiye, Avrupa'da satışlarını artıran tek ülke

Otomotiv pazarı bu yılın ilk yarısında 2019'un aynı dönemine göre yüzde 30,4 büyüyen Türkiye, Avrupa'da bu dönemde satışlarını artıran tek ülke oldu.

3 AĞUSTOS, 2020

Otomotiv

Otomotivde dev birleşmede yeni isim belli oldu

Fiat Chrysler Automobiles ve Peugeot SA birleşmesinde yeni kurumsal ismi belli oldu.

16 TEMMUZ, 2020

Otomotiv

Opel'den logo değişimi

Alman otomotiv devi Opel logosunu değiştirdi. Şirket tarafından görücüye çıkarılan yeni logonun ilk kez Opel Mokka modelinde kullanılacağı açıklandı.

16 TEMMUZ, 2020

Otomotiv

İkinci el otomobilde yüzde 25 fiyat artışı

İkinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında fiyatlar haziranda bir önceki aya kıyasla yüzde 7,4 ve geçen yılın aralık ayına göre de yüzde 24,7 yükseldi.

9 TEMMUZ, 2020

Otomotiv

Tesla'dan yeni rekor

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla yeni bir rekor kırdı. Şirket piyasa değerindeki son artış sonrası en değerli otomotiv şirketi oldu.

11 HAZİRAN, 2020

Otomotiv

İkinci el otoda mayısta en çok satılanlar belli oldu

İkinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası, bu yılın mayıs ayında da değişmeyerek Volkswagen (VW) olurken, VW'yi, Renault ve Ford takip etti.

8 HAZİRAN, 2020

Otomotiv

Toyota CEO'su Bozkurt: Verilen desteklerle birlikte pazarda talep artışı olacaktır

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi (CEO) Bozkurt, kamu bankalarının açıkladığı yeni "taşıt kredisi paketine ilişkin, "Verilen desteklerle birlikte pazarda talep artışı olacaktır." dedi.

2 HAZİRAN, 2020

Otomotiv

Nissan, Barselona'daki fabrikasını kalıcı olarak kapatıyor

Merkezi Japonya'da bulunan, çok uluslu otomotiv şirketi Nissan, İspanya'nın Barselona kentindeki Serbest Bölge'de faaliyet gösteren ve 3 bine yakın işçinin çalıştığı fabrikasını kapatma kararı aldı.

28 MAYIS, 2020

Otomotiv

McLaren bin 200 kişiyi işten çıkarıyor

İngiliz otomotiv şirketi, satış ve reklam gelirlerinin azalmasından dolayı bin 200 çalışanın işten çıkarılmasına karar verildiğini açıkladı.

27 MAYIS, 2020

Otomotiv

Türk otomotivi Kovid-19 sürecini fırsata çevirebilir

Deloitte : Türkiye'de otomotiv sanayisi güçlü sermaye yapısı, güçlü yan sanayinin varlığı, nitelikli iş gücü, coğrafi konum gibi rekabet açısından çok önemli avantajlara sahip." dedi.

20 MAYIS, 2020

Otomotiv

Rusya'da otomobil satışları tarihi düşüş kaydetti

Rusya’da yeni hafif ticari araç satışları, yeni tip koronavirüs nedeniyle nisanda bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 72,4 azaldı.

12 MAYIS, 2020

Otomotiv

İşte nisanda ikinci el otoda en çok satılanlar

İkinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası bu yılın nisan ayında da değişmeyerek Volkswagen (VW) olurken, ardından Renault ve Fiat sıralandı.

12 MAYIS, 2020