Otomotiv

Otomotiv

OTOMOTİVDE DEV BİRLEŞMEDE YENİ İSİM BELLİ OLDU

Fiat Chrysler Automobiles ve Peugeot SA birleşmesinde yeni kurumsal ismi belli oldu.

16 TEMMUZ, 2020

Otomotiv

OPEL'DEN LOGO DEĞİŞİMİ

Alman otomotiv devi Opel logosunu değiştirdi. Şirket tarafından görücüye çıkarılan yeni logonun ilk kez Opel Mokka modelinde kullanılacağı açıklandı.

16 TEMMUZ, 2020

Otomotiv

İKİNCİ EL OTOMOBİLDE YÜZDE 25 FİYAT ARTIŞI

İkinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında fiyatlar haziranda bir önceki aya kıyasla yüzde 7,4 ve geçen yılın aralık ayına göre de yüzde 24,7 yükseldi.

9 TEMMUZ, 2020

Otomotiv

TESLA'DAN YENİ REKOR

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla yeni bir rekor kırdı. Şirket piyasa değerindeki son artış sonrası en değerli otomotiv şirketi oldu.

11 HAZİRAN, 2020

Otomotiv

İKİNCİ EL OTODA MAYISTA EN ÇOK SATILANLAR BELLİ OLDU

İkinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası, bu yılın mayıs ayında da değişmeyerek Volkswagen (VW) olurken, VW'yi, Renault ve Ford takip etti.

8 HAZİRAN, 2020

Otomotiv

TOYOTA CEO'SU BOZKURT: VERİLEN DESTEKLERLE BİRLİKTE PAZARDA TALEP ARTIŞI OLACAKTIR

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi (CEO) Bozkurt, kamu bankalarının açıkladığı yeni "taşıt kredisi paketine ilişkin, "Verilen desteklerle birlikte pazarda talep artışı olacaktır." dedi.

2 HAZİRAN, 2020

Otomotiv

NİSSAN, BARSELONA'DAKİ FABRİKASINI KALICI OLARAK KAPATIYOR

Merkezi Japonya'da bulunan, çok uluslu otomotiv şirketi Nissan, İspanya'nın Barselona kentindeki Serbest Bölge'de faaliyet gösteren ve 3 bine yakın işçinin çalıştığı fabrikasını kapatma kararı aldı.

28 MAYIS, 2020

Otomotiv

MCLAREN BİN 200 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARIYOR

İngiliz otomotiv şirketi, satış ve reklam gelirlerinin azalmasından dolayı bin 200 çalışanın işten çıkarılmasına karar verildiğini açıkladı.

27 MAYIS, 2020

Otomotiv

TÜRK OTOMOTİVİ KOVİD-19 SÜRECİNİ FIRSATA ÇEVİREBİLİR

Deloitte : Türkiye'de otomotiv sanayisi güçlü sermaye yapısı, güçlü yan sanayinin varlığı, nitelikli iş gücü, coğrafi konum gibi rekabet açısından çok önemli avantajlara sahip." dedi.

20 MAYIS, 2020

Otomotiv

RUSYA'DA OTOMOBİL SATIŞLARI TARİHİ DÜŞÜŞ KAYDETTİ

Rusya’da yeni hafif ticari araç satışları, yeni tip koronavirüs nedeniyle nisanda bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 72,4 azaldı.

12 MAYIS, 2020

Otomotiv

İŞTE NİSANDA İKİNCİ EL OTODA EN ÇOK SATILANLAR

İkinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası bu yılın nisan ayında da değişmeyerek Volkswagen (VW) olurken, ardından Renault ve Fiat sıralandı.

12 MAYIS, 2020

Otomotiv

TOYOTA'DAN REKOR KAYIP BEKLENTİSİ

Toyota Motor, grubun 2020 mali yılı için faaliyet karı seviyesinde yüzde 79 kayıp beklediğini açıkladı.

12 MAYIS, 2020

Otomotiv

OTOMOTİV SATIŞINDA 4 MARKA NİSANDA 'SIFIR ÇEKTİ'

Türkiye otomotiv pazarında nisan ayında, Alfa Romeo, Aston Martin, Ferrari ve Infiniti markaların araçları satıcı bulamadı.

8 MAYIS, 2020

Otomotiv

ELON MUSK'IN TWEET'İ 14 MİLYAR DOLARA MAL OLDU

Tesla'nın sahibi Elon Musk'ın kişisel Twitter hesabından attığı tweet şirketinin piyasa değerinin 14 milyar dolar azalmasın neden oldu.

4 MAYIS, 2020

Otomotiv

BAKAN VARANK'TAN YERLİ OTOMOBİL AÇIKLAMASI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yerli otomobil çalışmalarına ilişkin, "Birkaç haftalık oynamalar elbette olacak ama ana planda şu anda bir öteleme yok" dedi.

2 MAYIS, 2020