Sağlıkta inovatif planlar

Innovation&Strategy, sağlık sektörü ve ekosisteminde yer alan 31 şirketin inovasyonda hangi konulara odaklandığını ortaya koydu.

16.11.2014 20:23:010
Paylaş Tweet Paylaş
Sağlıkta inovatif planlar


T-HÜCRE
Geliştirdiğimiz t-hücre tedavisi olarak isimlendirilen tedavi yöntemi de son dönemde öne çıkıyor. Bu tedavi seçeneğini kısaca anlatacak olursak, kanınız alınıyor, işleniyor ve kanserli proteinlerle savaşmak üzere geri vücudunuza gönderiliyor.

Sonuç: İnsan hayatı adına gerçek bir başarı. Kendi hücreleriniz kanserli hücrelerle savaşıyor ve kazanıyor. Bir süre önce lösemi hastası olan 9 yaşındaki bir hastamızın bu tedavi sayesinde bugün rahatça arkadaşlarıyla koşup oynaması bu tedavi alternatifi konusunda umut veriyor.

TEDAVİSİZ REMİSYON
Diğer bir heyecan verici tedavi yaklaşımımız ise Tedavisiz Remisyon denilen yeni bir yöntem. Onkolojideki bilim insanlarımız önce hastaları ve ihtiyaçlarını dinledi. Hepsinin ortak ihtiyacı daha fazla ilaç kullanmamak yönündeydi. Bu tercihe yönelik geliştirilen tedavi yaklaşımı ise ilaç tedavisine istenilen yanıtı veren hastalarda, tedavisiz olarak hastaların takip edilmesi.

DR. CEM BOZKURT ALVIMEDICA CEO'SU
"YENİ NESİL SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNDE ÖNCÜYÜZ"
CİRODAKİ AR-GE PAYI

Türkiye 'nin girişimsel kardiyoloji alanında faaliyet gösteren yüzde 100 tek Türk şirketiyiz. Bu alanda yeni nesil, minimal-invaziv sağlık teknolojileri sunuyoruz. Yıllık ciromuzun yaklaşık yüzde 35-40'ını AR-GE çalışmalarımıza ayırıyoruz. AR-GE çalışmalarımızı da üç ana merkezden, Türkiye, İtalya ve Hollanda'da bulunan AR-GE departmanlarımızla yürütüyoruz. Birçok uluslararası marka ve dünyanın önde gelen üniversiteleriyle de ortak çalışmalar yapıyoruz.

İKİ ÖNEMLİ PROJE
Girişimsel tedavinin uygulanabildiği, radyoloji, neroradyoloji ve onkoloji gibi alanlarda AR-GE çalışmalarımıza ağırlık verdik. En önem verdiğimiz iki proje eriyebilir koroner stent ve girişimsel doğal kalp kapak projelerimiz. Özellikle, girişimsel doğal kalp kapak implant projemiz oldukça inovatif ürünler hedefliyor. Bu alanda dünyadaki ilk ürünü bu proje ile sağlık alanına sunacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz