Sağlıkta inovatif planlar

Innovation&Strategy, sağlık sektörü ve ekosisteminde yer alan 31 şirketin inovasyonda hangi konulara odaklandığını ortaya koydu.

16.11.2014 20:23:010
Paylaş Tweet Paylaş
Sağlıkta inovatif planlar
Sağlık alanında dünya başka bir yöne gidiyor. İlaç şirketleri, hastaneler, 3M, Siemens, General Electric, Philips gibi sağlık teknolojilerinde öncü şirketler, mobil operatörler ve tıbbi medikal cihaz üreticileri daha sağlıklı bir dünya için AR-GE'ye odaklanmış durumda. Her yeni gün sağlık alanında yeni bir keşfi de beraberinde getiriyor.

Innovation&Strategy, sağlık sektörü ve ekosisteminde yer alan 31 şirketin inovasyonda hangi konulara odaklandığını ortaya koydu. Nüfus yaşlandıkça ortaya çıkan kronik rahatsızlıkların sayısı artıyor.

Kentleşme eğilimi, hareketsiz yaşam tarzları ve sağlıksız alışkanlıklar diyabet gibi bulaşıcı olmayan yeni çağ hastalıklarını destekliyor. Bilim insanları da önleyici hekimlikten tanı ve tedaviye sağlıklı bir dünya için AR-GE çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler, sağlık hizmetinin geleceğini de belirleyecek gibi görünüyor.

İlaç şirketlerinden hastanelere, tıbbi medikal cihaz üreticilerinden 3M, Siemens, General Electric, Philips gibi sağlık teknolojilerinde öncü şirketlere, mobil operatörlerden yazılım şirketlerine kadar yüzlerce şirket ve bilim insanı da daha sağlıklı bir dünya için AR-GE’ye odaklanmış durumda. Şirketlerin bu alanda yaptıkları çalışmalar çeşitlilik gösteriyor. Bu alandaki inovatif çalışmalar ise sınır tanımıyor.

İLAÇ AR-GE'Sİ TÜRKİYE'DE
İlaç sektörü her zaman inovasyona ve AR-GE’ye en büyük yatırımı yapan sektörlerin başında gelir. Novartis, Pfizer, Sanofi Aventis, Bayer, MSD gibi devler her yıl yeni yüzlerce molekül çalışması yürütüyor. GSK da bu devlerden biri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz