Tüketici dostu çevreci forum Türkiye'de

Jean-Marc Saubade ile haziranda İstanbul’da düzenlenecek forumu ve sektördeki gelişmeleri konuştuk...

1 HAZİRAN, 20120
Paylaş Tweet Paylaş
Tüketici dostu çevreci forum Türkiye'de


Dünyada pazarın yıllık büyümesi nedir?
- Tüketici ürünleri sektörü son 5 yılda yüzde 25 büyüdü. Önümüzdeki dönemde de bu büyümesini sürdürmesini bekliyoruz.

Tüketici Forumu haziranda ilk kez Türkiye’de yapılacak. Neden forumu İstanbul’da gerçekleştirmek istediniz?

- Forum yılda bir kez toplanıyor. Bu yıl, ilk kez Türkiye’de toplanacak. Bu saçimimizin nedeni, Türkiye’nin ekonomik olarak önemli bir ülke olmasıdır. Ayrıca Asya ve Avrupa arasında bir köprü. İstanbul dünyada önemli bir büyüme bölgesini temsil ediyor. Kentin dinamizmi insana ilham veriyor. Türkiye’nin büyüme başarısını hepimiz görüyoruz ve takdir ediyoruz.

İstanbul’a forum için kaç üst düzey yönetici gelecek? En önemli gündem maddeniz neler olacak?

- İstanbul’a 20 ila 22 Haziran tarihleri arasında 50 farklı ülkeden 800-1.000 üst düzey yönetici gelecek.

Hangi konuları ele alacaksınız?
- İstanbul’daki toplantıda global ekonomik trendlerden Türkiye’deki başarılı örneklere kadar 6 önemli gündem maddemizi tartışacağız.

Türkiye’nin tüketici perakendesindeki potansiyelini nasıl görüyorsunuz? Türkiye’nin büyümesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Türkiye’deki hem perakende hem de tüketici ürünleri sektörlerinin büyümesi dünya ortalamasının çok yukarısında. Türkiye’de perakende sektöründeki başarılı örnekleri yerinde görüp incelemek ve buradaki başarılı deneyimlerini özümseyerek kendi içimizde uygulamak istiyoruz.

Türkiye’de perakende alanında başarılı bulduğunuz uygulamalar hangileri? Neden?
- Bim, Dia, Kipa, İstinye Park... Bizim son dönemde çok başarılı bulduğumuz ve Türkiye’deki son dönemde hızlı bir büyüme yakalayan şirketler. Ayrıca İstanbul’a geldiğimizde Migros’u da yakından inceleyeceğiz.

Tüketici perakendeciliğinde geleceğin trendleri neler olacak?

- Önümüzdeki dönemde kesinlikle sektörün geleceğini sağlık, çevre ve sürdürülebilirlik konuları şekillendirecek. Sağlıklı gıda tüketimi, iklimin korunması 3 yıldan bu yana üzerinde en çok çalıştığımız konuların başında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.