Senaryonun finali twitter'da yazıldı

Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü’yle Akbank 10’uncu Kısa Film Festivali’nin tanıtım projesini konuştuk.

3.08.2014 20:06:310
Paylaş Tweet Paylaş
Senaryonun finali twitter'da yazıldı


Peki, tanıtım filminin final senaryosu nasıl oluşturuldu?
Seçilen özel bir jüriyle final senaryosu seçildi. Seçilen senaryo Akbank Sanat Kısa Film Festivali final gecesinde gösterildi ve kazanan kişiye ödül verildi. Bu yıl festival ruhuna uygun iletişim projeleri tasarlıyoruz. Bu yıl ise içimizdeki senaristi ortaya çıkarmak istedik ve orijinal bir proje düşündük.

Sinemayla ilgilenen herkesin içinde “Bu filmi ben yazsaydım sonu böyle olmazdı” diyen biri olduğu düşüncesiyle biz de Akbank Kısa Film Festivali için tüm sinema severleri, içlerindeki senaristle buluşturup tanıtım filmimizin senaryo aşamasına dahil ettik.

Tanıtım filminin bilinirliğini artırmak için nasıl bir kurgu yaptınız?
Akbank Kısa Film Festivali öncesi hem bilinirliği artıracak hem de sosyal medya yayılımı sağlamak amacıyla dijital bir kurgu hazırladık. Bu bir dakikalık kısa kurguda, ilk önce tren istasyonunda birbirine karşı yönlerden koşan bir genç kız ve delikanlının tam buluşma anındaki kavuşmalarını dijital takipçilerimizle paylaştık.

Bu romantik buluşma anının devamını takipçilerin yazmasını, #bencesonra hashtag’ini izleyenlerin tahmin etmesini istedik. Filmimizin büyük ilgi gördüğünü söyleyebilirim. İzleyen herkes hashtag ile senaryonun devamını yazarak Twitter’da yarışmaya dahil oldu.

Yarışmanın sonunda ise filmimizin finalini tüm katılımcılarımızla paylaştık. Finalimizde tüm bu senaryonun bir film seti ve sahnesi olduğu ortaya çıkıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz