Teknojiyle yükselen pozisyonlar

Teknoloji tüm hızıyla gelişirken her geçen gün yeni pozisyonların da doğmasına neden oluyor...

18.03.2016 16:11:110
Paylaş Tweet Paylaş
Teknojiyle yükselen pozisyonlar
VEDAT KORKMAZ KOÇSSTEM NSAN KAYNAKLARI DREKTÖRÜ
“Teknolojik uzmanlıkları destekliyoruz”
YENİ ROLLER

Global trendlere paralel olarak ülkemizde de bilişim sektörü ve özellikle bazı uzmanlıklar daha ön plana çıkıyor. Teknolojideki trendler beraberinde yeni roller getirmekle birlikte birçok mevcut uzmanlığı daha da parlattı. Mobil cihazlara yönelik uygulama geliştirme ve pazarlama yönetimi pozisyonlarına duyulan ihtiyaç artıyor. Ayrıca yazılım güvenliği, dijital pazarlama, veri madenciliği, iş zekası, bulut bilişim, sanallaştırma, iş analistliği, ERP ve sosyal medya yönetimi gibi alanlarda uzmanlık rollerini yükselen pozisyonlar olarak sayabiliriz.
İDEAL POZİSYON
Bu roller, bugün ve yakın gelecekte sektörün önemli ölçüde ihtiyaç duyacağı roller. Bilişim sektöründe ilerlemek isteyen genç arkadaşlarımıza bu alanlarda ilerlemelerini tavsiye edebilirim. Bununla birlikte “ideal pozisyon” kavramını daha çok kişinin yetkinliği, çalışmaktan keyif aldığı ve tutkuyla çalışacağı bir iş olarak düşünüyorum. Bu açıdan baktığımızda; arkadaşlarımızın kişisel yetkinliklerine dönük farkındalık kazanmalarının, hangi alanlarda başarılı olacaklarını tespit edip, bu alanlarda kendilerini yetiştirmeleri çok önemli.
FIRSATLAR SUNUYORUZ
KoçSistem olarak genç arkadaşlarımıza daha öğrencilik hayatlarından başlamak üzere çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Örneğin KoçSistem’de “Orion Yetenek Yönetim Sistemi”miz ile teknolojik uzmanlıkları destekleyerek; yetkinliklerini geliştiren arkadaşlarımıza, yöneticilik rolleriyle paralel imkanlar tanıdığımızı söylemekten mutluluk duyuyoruz.

BAHATTİN AYDIN TÜRK TELEKOM İNSAN KAYNAKLARI GM. YARDIMCISI 
Yükseliş sürecek
PLANLAMADA İLK SIRADA 

Sektörümüzde değişimlere hızla adapte olacak dinamik, yaratıcı ve uzman insan kaynağına sahip olmak başarının da öncelikli adımı. Diğer taraftan kazandığı derinlikle dünyanın yakından takip ettiği, gelişimiyle tüm sektörleri etkileyen bilgi teknolojileri ve telekom sektörü, yeni neslin kariyer planlamalarında da ilk sıralarda yer alıyor ve her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. 
ALIMLAR ARTIYOR 
Günümüzü ve yakın geleceği değerlendirecek olursak özellikle mobil uygulama, yazılım geliştirme ve mobil pazarlama, bulut bilişim ve CRM uygulamaları alanlarında uzmanlıklar giderek ön plana çıkıyor. Bunların yanı sıra proje yöneticisi, yazılım ve veri tabanı uzmanı, dijital reklam uzmanı, dijital pazarlama uzmanı ve özellikle iş analistliği alanlarında da işe alımlarının arttığını gözlemliyoruz. 
DEĞİŞEN İŞ İHTİYAÇLARI 
Bu pozisyonlarındaki yükselişin spesifik nedeni olarak, son teknolojilerle birlikte doğan yeni iş modellerini ve değişen iş ihtiyaçlarını gösterebiliriz. İş dünyasının neredeyse tüm süreçlerini ölçülebilir, kayıtlı dijital ortama aktarmayı hedefliyor. Tüm şirketler mobil teknolojilerin kabiliyetlerinden faydalanarak daha esnek, üretken ve hızlı bir çalışma ortamı yaratmak istiyor ve bu tablo yeni pozisyonların önemini daha da artırıyor. 
C LEVEL TEMSİLİ 
Hayatımızın pek çok alanında dönüştürücü değişimlere sebep olan teknoloji, şirketlerde de C level’i temsil eden orta ve uzun vadeli stratejilerin belirlenmesine katkıda bulunan bir birim haline gelmeye başladı. Yakın geçmişte önemini artırarak, gelecekte de yükselişine devam edecek olan pek çok teknolojik uzmanlığın da, farklı sektörlerdeki şirketler tarafından ihtiyaç duyulan, aranılan pozisyonlar olarak değer göreceği kanaatindeyiz. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz