İzmir lüks konutu yeniden keşfediyor

Lüks konut projelerinde rota İzmir'e döndü. Hem yerel inşaat şirketleri hem İş GYO gibi büyükler İzmir'de lüks projeler yapıyor.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İzmir lüks konutu yeniden keşfediyor

VİLLA ALANINDA DA BOŞLUK VAR
İzmir’de villa anlamında da önemli yatırımlar mevcut. 23 villadan oluşan Alfa Seramik’in gerçekleştirdiği Turkuaz, Karşıyaka Sasalı bölgesinde yer alıyor. Kent merkezine yakın ama gürültüden uzak konumu, özel peyzaj alanları, 500 metrekare yüzme ve süs havuzları, her eve özel saunaları projenin en önemli özelikleri...

Alfa Seramik Yönetici Ortağı Beycan Kinas, “Turkuaz kısa vadeli ticari kaygılardan uzak, keyifle yaptığımız bir proje. Satışların çok kısa sürede tamamlanacağına inanıyoruz. Metrekare fiyatları 2 bin 500 TL'den başlıyor. İzmir'in özellikle çok katlı olmayan lüks konut anlamında genişleyeceği bölgenin, inşaatımızın devam ettiği Sasalı bölgesi olduğunu düşünüyorum. Biz buraya imar durumunun netleşmesiyle birlikte daha ağırlık vermeyi planlıyoruz.”

Kavuklar Gayrimenkul lüks anlamında geliştirdiği projelerle İzmir’in yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan şirketlerden. İzmir Bornova’da 325 milyon dolar yatırımla yapılan Point Bornova 544 konuttan meydana geliyor. 2015’Te tamamlanacak projede konutların metrekare birim fiyatları 2 bin ila 2 bin 500 lira arasında değişiyor. Kavuklar Grup Başkanı Metehan Kavuk, yaptıkları projelerin 5-10 yıl içinde bulundukları bölgeleri şekillendiren simgeleri olacağına inanıyor ve bu nedenle işin gayrimenkul geliştirme tarafında faaliyet gösterdiklerini belirtiyor. “İzmir’in çok özel bir şehir olduğu bilinciyle davranıyoruz” diyor.

İzka Yönetim Kurulu Başkanı/ Azat Yeşil
“YÜZDE 30 PRİM YAPTIK”
PARK YAŞAM MAVİŞEHİR

İzka İnşaat olarak, kaliteli malzemeyi estetikle birleştirerek uyguluyoruz. Kaliteli malzeme ve geniş sosyal olanaklar ön planda tuttuğumuz konular. Son lüks konut projemiz Park Yaşam Mavişehir, Mavişehir'de kapalı havuzundan kapalı fitness salonuna kadar her türlü sosyal olanağı içinde bulunduran, 7'den 70'e kadar herkesin yaşayabileceği lüks bir konut projesi. Projede 7/24 güvenlik sistemi, çocuklar için özel alanlar, geniş yeşil peyzaj alanı, yürüme ve bisiklet yollarına kadar her türlü detay düşünüldü, yaşam başladı. Park Yaşam Mavişehir’de dairelerimiz yüzde 30 prim yaptı.
KARŞIKAYA’YA REZİDANS
Talep oldukça yoğun. Çoğu projemizde akıllı ev sistemine de yer veriyoruz, İzmir halkının çok hoşuna gidiyor. Metrekare fiyatlarımız 3 bin ila 3 bin 500 TL'den başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz