Bank Asya işi resmen bitti!

Ziraat Bankası Bank Asya ile tüm görüşmelerini durdurduklarını açıkladı

21.08.2014 17:31:040
Paylaş Tweet Paylaş
Bank Asya işi resmen bitti!
Ziraat Bankası, bir süredeir resmi olmayan görüşmelerin Bank Asya ile yapıldığını doğrularken, görüşmelerin bugün itibariyle sonlandırıldığını açıkladı. Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada Ziraat Bankası, bir süredir resmi olmayan görüşmelerin Bank Asya ile yapıldığını doğrularken, görüşmelerin bugün itibariyle sonlandırıldığını açıkladı.

İŞTE ZİRAAT BANKASI'NDAN KAP'A YAPILAN O AÇIKLAMA: 

"Bilindiği üzere  Ziraat Bankası A.Ş, bir süredir katılım bankası kurma çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer taraftan da,  Asya Katılım Bankası A.Ş'nin, banka ortaklık yapısının değişimi yönünde yatırımcılarla görüşmekte olduğu bilinmektedir. Bu çerçevede  söz konusu katılım bankası ile Bankamızca da resmi olmayan görüşmeler yapılmış olmakla birlikte  Asya Katılım Bankası A.Ş'nin imtiyazlı hisselerinin satın alınmasına ilişkin resmi sürecin başlatılmasının bu aşamada Bankamız öncelikleri ile uyumlu olmadığı sonucuna varılmış, görüşmelerin bugün itibariyle sonlandırılmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz