BBVA Başkanı Türkiye için konuştu!

BBVA Başkanı Gonzalez, Türkiye'de önemli bir ekonomik kriz olasılığını çok düşük gördüklerini belirterek "Türkiye'de önemli bir kriz olursa, tüm dünyada olur” dedi.

6 ŞUBAT, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
BBVA Başkanı Türkiye için konuştu!
Garanti Bankası'nın çoğunluk hissesine sahip olan BBVA Başkanı Francisco Gonzalez, "Eğer Türkiye'de önemli bir kriz olursa, tüm dünyada olur. Türkiye istikrarlı olmazsa dünyanın büyük bir kısmı da olmaz" dedi.

HANGİ BANKA NE KADAR BÜYÜYECEK? TIKLAYIN!

TÜRKİYE HAKKINDA NELER SÖYLEDİ?

BBVA'nın 2014 yılı rakamlarını bugün açıklaması sebebiyle basın toplantısı düzenleyen Gonzalez, Türkiye ile ilgili yöneltilen sorulara da cevap verdi. Türkiye'de önemli bir ekonomik kriz olasılığını çok düşük gördüklerini söyleyen Gonzalez, BBVA'nın Garanti Bankası'nda "çok iyi bir yatırım yaptığını" belirterek, "Hiçbir şekilde buradan çıkmayı düşünmüyoruz. Tam tersine zamanla buradaki payımızı daha da artırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN KARŞILAŞTIRMASI...

Gonzalez ayrıca, Yunanistan'da yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte yaşanan ekonomik gelişmeleri de değerlendirerek şunları söyledi: "Yunanistan, borç durumuyla ilgili Avrupa ile gerçek ve sürdürülebilir bir anlaşmayı hızlı bir şekilde yapmak zorundadır. Gerçek şu ki; Yunanistan'ın parası bitiyor, ne yatırım yapıyor ne de istihdam sağlıyor. Her geçen gün daha da kötü. Diğer yandan şunu da belirtmek gerekir ki; Euro’nun geleceği Yunanistan'a bağlı değil." Yunanistan ile İspanya'nın kıyaslanamayacağını vurgulayan BBVA Başkanı, "Birbiriyle hiç alakası olmayan ülkeler. İspanya, Yunanistan'dan 5 kat daha büyük bir ülke. Finans sistemi de Yunanistan'ın 7 kat üstünde" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz