Dışarıda şubemiz yok ama ödüllerimiz yurtdışından

Derya Gürerk'in sorularımızı yanıtladı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Dışarıda şubemiz yok ama ödüllerimiz yurtdışından
Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi ile kurulan Türkiye Finans Katılım Bankası, 182 şubesi ve 3 bin 382 çalışanıyla 1 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Bankanın, 13 milyar 526 milyon liralık toplam aktifiyle katılım bankaları arasındaki pazar payı yüzde 24,12. Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch'in değerlendirmesine göre Türkiye'de kredi notu en yüksek ilk beş banka arasında yer aldıklarını belirten Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü Derya Gürerk, kurum olarak 'ödül' kavramına çok önem verdiklerini belirtiyor. Gürerk ile gerek ulusal ve gerekse uluslararasıpiyasalardan kazandıkları ödüllerden hedefledikleri ödüllere, kazandıkları ödüllerin bankalarına kazandırdıklarından müşterileri üzerindeki etkisine kadar pek çok konuyu konuştuk. Derya Gürerk'in sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:

Banka olarak aldığınız ilk ödül neydi?
- Türkiye Finans olarak aldığımız ilk ödül, Citibank tarafından "uçtan uca" transfer yapma oranını yüzde 99 aşmış olmamız nedeniyle tarafımıza verilen Kalite Kabul Ödülü'dür.

"ÇALIŞANLARIMIZ DA ÖDÜLLÜ"
2011 yılında bankalarının bilgi sistemleri departmanında görev yapmakta olan çalışanlarından birinin 3 yıldır üst üste 'Microsoft Active Directory' alanında dünya çapında toplam 70 Directory MVP'den birisi olarak MVP Ödülü'ne layık görüldüğünü de söyleyen Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü Derya Gürerk, "Türkiye'deki tek Directory MVP'dir. Aynı departmandaki diğer çalışanımız 4 yıldır üst üste Microsoft Forefront alanında dünya çapında toplam 30 forefront MVP'sinden birisi olarak MVP ödülüne layık görülmüştür. Türkiye'deki tek Forefront MVP'dir" diyor.

Aldığınız ödüller Türkiye Finans'ın hangi gücünü ortaya koyuyor?

- Bu ödüllerin çoğunluğunun uluslararası piyasalardan kazanılmış olduğunu özellikle vurgulamak isterim. Türkiye Finans'ın yurtdışı piyasalarda şube ya da temsilciliği olmamasına rağmen yurtdışı kaynaklı ödüller kazanması, yaptığımız çalışmaların ne kadar doğru olduğunu ve Türkiye Finans'ın ne kadar sağlam temellerin üzerine oturduğunu açıkça ortaya koyuyor.

HANGİ ÖDÜLLERİ ALDIK?
2006
Citibank Kalite Kabul Ödülü (Uçtan uca transfer yapma oranını yüzde 99 aşmış olması nedeniyle). The Bank of Nevv York; Kalite Kabul Ödülü (Ödeme emirlerini formatlamaya dayalı olarak ve uçtan uca transfer işlemleri), Standard Chartered Bank; ABD Doları cinsinden transferleri sonuçlandırma Başarı Sertifikası (Ödeme emirlerini formatlamaya dayalı olarak ve uçtan uca transfer işlemleri).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz