"Hedef 1 milyar TL"

Nafiz Karadere, Garanti’nin tarım kredileri stratejilerini, ürün ve hizmetlerini anlattı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Hedef 1 milyar TL
Tarım kredileri alanında 60 bin müşteriye ulaşan Garanti, bu alanda 20i3fte 1 milyar T&nin üzerinde kredi kullandırmayı hedefliyor. Hayvancılıktan, tarımsal üretime her alanda çiftçinin ve tarımsal işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik ürünleri olduğunu söyleyen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Naf ciz Karadere, kredi faizlerinde de rekabetçi olduklarını belirtiyor.

Garanti Bankası’nın tarım segmentinde 60 bin civarında müşterisi bulunuyor. Banka, bu müşterilerinin sadece tarımsal üretimle ilgili taleplerine değil, genel ihtiyaçlarına da cevap veriliyor. Garanti, 2012’de tarımsal faaliyetlerle ilgili olarak 12 bine yakın üreticiye tarım kredisi tesis etti. Çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için gereken kolaylıkları gösterdiklerini söyleyen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “Mümkün olduğunca az sayıda evrakla işlemlerini en hızlı şekilde sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Yaratmaya çalıştığımız çözüm önerileriyle tarımsal işletmelerimizin teminat sorularını asgari düzeye indirmeye çalışıyoruz” diyor. Nafiz Karadere, Garanti’nin tarım kredileri stratejilerini, ürün ve hizmetlerini dergimize şöyle anlattı:

Bankanızın tarım kredileri alanına genel bakış açısını anlatır mısınız?
2008’de kabul edip uygulamaya başladığımız sektör stratejisi çerçevesinde, sürdürülebilirlik ilkesini benimsedik. Türkiye’de tarımda sanayileşmeyi ve modern tarımı teşvik etmek amacıyla geliştirdiğimiz yeni finansal ürünlerle üretim ve üretim sonrası dönemlerde tarımsal işletmelerin yanında oluyoruz. Tarım sektörünün kalıcı ve sürdürülebilir finansmanını sağlamak ve bankacılık sektörüyle olan ilişkisini sağlam temeller üzerine kurabilmek için ürün bazında faaliyet döngülerine uygun vadelerde finansman imkanı sağlıyoruz. Garanti tarımsal işletmeler için sadece kredi tesis eden bir kurum değil, sektördeki ihtiyaçlarını karşılayan, öneriler getiren, danışmanlık hizmeti veren bir çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz