"Mütevazı bankayız büyük iddiamız yok"

Altı ay önce göreve gelen Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, Capital’e Kuveytli ana sermayedarla geliştirdikleri iş modellerini, büyüme planlarını ve sektöre dair öngörülerini aktardı.

16 KASIM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Mütevazı bankayız büyük iddiamız yok
2012 sonunda Türkiye pazarına giren Kuveytli Burgan Bank Grubu’nun, farklı bankacılık alanlarında iddialı büyüme planları var. Şubatta bankanın kaptan koltuğuna oturan MURAT DİNÇ, “Biz kitle bankacılığından ziyade satış ve müşteri odaklı bankacılık hedefliyoruz.

Bu kapsamda bankanın satış teşkilatını desteklemeye başladık” diyor. Burgan Bank, skorlama ve BT yatırımları sonrası 2015’in ilk çeyreğinde bireysel bankacılığa da agresif bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Burgan Bank Grubu’nun Eurobank Tekfen’in hisselerini satın alarak Türkiye pazarına girmesinin üzerinden 1,5 yıl geçti. Bu sürede banka yönetimi yenilendi. Şubat ayında bankanın kaptan köşküne oturan Murat Dinç, yeni Kuveytli sermayedarın güvenini kazanmak için kısa vadeli stratejilerle ilerlemeyi tercih ediyor Yeni genel müdür,

“Bazen 3 aylık bazen 1 yıllık stratejiler yapıyoruz. Şu anda ortağımız Türkiye’yi yeni tanıyor. Biz de kısa vadeli hedefleri gerçekleştirip, ortakta güven uyandırıp bankamızı ileriye taşımak istiyoruz” diyor.

Banka, ilk yılından bu yana büyüme trendinde... Öyle ki bir yıllık süreçte banka kredileri yüzde 50, mevduatı yüzde 40 büyüdü. İlk yarıyı 7,2 milyar TL aktif büyüklükle bitiren banka, Türkiye’de farklı bankacılık alanlarında yeni hedeflere sahip.

“Biz kitle bankacılığından ziyade satış ve müşteri odaklı bankacılık hedefliyoruz. Bu kapsamda bankanın satış teşkilatını desteklemeye başladık” diyen Dinç, 2015’in ilk çeyreğinde yatırımlarını tamamlamaları sonrası bireysel bankacılıkta da iddialı olacaklarını açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz