NATO'dan Türkiye açıklaması

NATO, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef gösteren bir subay ve bir teknisyenin ordudan atıldığını söyledi.

17.11.2017 15:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
NATO'dan Türkiye açıklaması

Norveç'te gerçekleşen NATO tatbikatı sırasında Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hedef gösterilmesi sonrasında NATO'dan açıklama geldi. Açıklamada, olayla ilgili olarak bir teknisyen ve subayın ordudan atıldığını belirtildi.

Buna göre birinci olay Atatürk resmiyle ilgili. Bir teknisyen düşman saflarını temsil etmek için Atatürk resmi kullandı. Olayın Türk subaylar tarafından fark edilmesi üzerine teknisyenin görevine son verildi.

İkinci olayda ise NATO içindeki bir paylaşım sitesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan adına açılan sahte hesaptan NATO aleyhine paylaşımlarda bulunuldu. NATO'nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki Türk subayların tespiti sonrasında sahte hesabı açan kişinin Türk kökenli bir Norveç subayı olduğu ortaya çıktı. Söz konusu subay ordudan atıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç'teki NATO tatbikatında düşman tablosunda Atatürk ve kendisinin resminin yer alması nedeniyle tatbikata katılan 40 askeri geri çektiklerini açıklamıştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.