Bakan Albayrak: Firmalarımıza 400 milyon liraya kadar yatırım desteği sağlanacak

Bakan Albayrak, Yatırım Taahhütlü Avans Kredisine ilişkin yaptığı açıklamada, "Firmalarımıza 10 yıl vadeli 400 milyon liraya kadar yatırım desteği sağlanacak" dedi.

8.06.2020 12:06:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bakan Albayrak: Firmalarımıza 400 milyon liraya kadar yatırım desteği sağlanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ithalatı azaltıp ihracatı artıracak yatırımları desteklemeye devam ettiklerini bildirerek, "Merkez Bankasının açıkladığı 20 milyar lira büyüklüğündeki 'Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi' ile firmalarımıza 10 yıl vadeli 400 milyon liraya kadar yatırım desteği sağlanacak." ifadesini kullandı.

Albayrak, Twitter hesabından,  Merkez Bankası tarafından başlatılan yatırım taahhütlü avans kredisi uygulamasına ilişkin paylaşımda bulundu. 

Bakan Albayrak, "İthalatı azaltıp ihracatı artıracak yatırımları desteklemeye devam ediyoruz. Merkez Bankasının açıkladığı 20 milyar lira büyüklüğündeki 'Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi' ile firmalarımıza 10 yıl vadeli 400 milyon liraya kadar yatırım desteği sağlanacak. İlk aşamada Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasında önemli rol üstlenen Kalkınma ve Yatırım Bankası aracılığıyla kullandırılacak kredi, istihdamı artıran, cari dengeye katkıda bulunan ve katma değeri yüksek üretim yapanlara sabit faizli Türk lirası cinsi olarak sunulacak. Hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz