Bakan Kurum duyurdu: Yeni konut projesi geliyor

TOKİ’nin 250 bin sosyal konut kampanyasının ardından bu kez orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor. Kampanyayı Bakan Murat Kurum duyurdu.

27.09.2022 14:41:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bakan Kurum duyurdu: Yeni konut projesi geliyor

TOKİ’nin 250 bin sosyal konut kampanyasının ardından bu kez orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor. Emlak Konut kampanyası Ekim ayında duyurulacak. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Hazine Bakanlığı ile faiz konusunda çalışmamız var, indirimi ve taksidi de çalışıyoruz. Kampanyayı ekim ayı içinde açıklayacağız.” dedi. Kurum, “Emlak Konut, GYODER, İNDER ve TMB ile görüşüyoruz” dedi.

TRT’nin haberine göre TOKİ Sosyal Konut Projesi sonrası bu kez orta gelir grubu için sosyal konut projesi geliyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası “Orta gelir grubu için de konut kampanyası yapılacak. Çalışmalarda sona yaklaştık. Ekim ayı içerisinde bu kampanyanın detaylarını duyuracağız” ifadelerini kullandı.

Daha önce Emlak Konut Kampanyası olarak açıklanan orta gelir grubu sosyal konut kampanyasında kapsam genişliyor. Bakan Kurum, “GYODER’le, İNDER’le, Türkiye Müteahhitler Birliği ile, Anadolu’da diğer müteahhitlerle görüşüyoruz. Bunun kapsamını genişleteceğiz” dedi.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz