Başarılı kadın girişimciler seçildi

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle Garanti Bankası ve Ekonomist Dergisi’nin bu yıl 7’ncisini düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması sonuçlandı.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Başarılı kadın girişimciler seçildi

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle Garanti Bankası ve Ekonomist Dergisi’nin bu yıl 7’ncisini düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması sonuçlandı. Vistek ISRA Vision Yapay Görme ve Otomasyon firmasının sahibi Feride Aytül Erçil, teknoloji alanındaki başarılı çalışmalarıyla jürinin hayranlığını kazanarak yüksek puanları topladı ve “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” seçildi. 18 Eylül Çarşamba günü düzenlenen ödül töreninde Ankara’dan Begüm Buğdaycı Açıkkol da bilimsel araştırmalara ev sahipliği yapan Kobay Deney Hayvanları Laboratuvarları’nın kurucusu olarak “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci” olarak belirlendi. Bursa’dan Aslıhan Yıldırım ve Nazlıgül Ünal ise hızlı tüketim pazarında bir eksiklikten hareketle yarattıkları marka ve üretim hikayeleriyle “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ödülünü almaya hak kazandı.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan Tülin Akın ise tarım alanında internet üzerinde hayata geçirdiği iş modeliyle “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” olarak ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşma yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “Ancak kadının gücünün arkasına alan ekonomiler hızla büyüyebiliyor. Kadınların ekonomiye katılımına katkıda bulunmayan ülkelerin, dünyanın sürdürülebilir büyük ekonomileri arasına girmesi mümkün görünmüyor” diye konuştu. Karadere, yarışmaya olan ilginin her yıl çığ gibi büyümesinden duydukları memnuniyeti de dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz