Başarıya Yürüyenler'de son etap

Başarıya Yürüyenler Yarışması'nda sona geliniyor

1.05.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Başarıya Yürüyenler'de son etap
Capital Dergisi ve Johnnie Walker'ın düzenlediği 40 yaş ve altı genç profesyonellerin performanslarını değerlendiren Başarıya Yürüyenler Yarışması'nda sona geliniyor. Yarışmada internette oylama süreci 15 Nisan'da sona erdi. Bu sürecin hemen arkasından mayıs ayında jüri üyeleri bir araya gelerek dereceye girenleri belirleyecek. İnternet oylamasına göre birinci sırada KFC ve Pizza Hut Türkiye Genel Müdürü Osman Kırık yer alıyor. Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç ise ikinci sıraya otururken üçüncü sırada CMC Genel Müdürü Metin Tarakçı var. Bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Başarıya Yürüyenlerde internet üzerinden yapılan oylama süreci 15 Nisan'da son buldu. Toplam 23 genel müdürün dahil olduğu yarışmanın internet oylaması, rekor bir katılımla gerçekleşti. Capital'in Johnnie Walker ile birlikte düzenlediği 40 yaş ve altındaki genel müdürlerin katıldığı yarışma için mayıs ayında özel bir toplantı yapılacak. Toplantıda iş ve akademi dünyasından oluşan seçkin bir jüri, genç profesyonellerin iş yaşamlarını, bugüne kadar elde ettikleri başarılarını, deneyimlerini, kariyerlerini ve yarattıkları katma değeri inceleyerek ilk 3'ü belirleyecek.

Zirvedeki ilk on
ZİRVEDE KİM VAR?
İnternet oylaması sonucuna göre birincilik koltuğunda KFC&Pizza Hut Genel Müdürü Osman Kırık bulunuyor. Kırık, profesyonel iş hayatına Turkent Gıda'da başladı. 22 yıldan uzun bir süredir aynı şirkette devam ediyor. Yaklaşık 2 bin 300 kişiyi yönetiyor. Şirkette tüm kademelerde tecrübesi olmasından dolayı analitik düşünüp kararlı hareket edebilme olanağına sahip olduğunu belirten Kırık, en önemli özelliğinin "em-pati kurabilmek" olduğunu söylüyor.

GENÇ VE TARAKÇI İLK 3'TE
İnternet oylamasında ikinci sırasında Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç var. İş hayatına 24 yaşındayken yeni kurulan bir şirkette vardiya mühendisi olarak başlayan Genç, kariyerinde bugün geldiği noktaya emin adımlarla ilerledi. 2005 yılında geçtiği Memorial'da kurumun 1 hastaneden 8 hastaneye büyüme sürecini başarıyla yöneterek ciro ve kârlılığı 3,5 kat artırmayı başardı. Üçüncü sırada ki CMC Genel Müdürü Metin Tarakçı ise İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Profesyonel iş hayatına Koçbank Çağrı Merke-zi'nde müşteri temsilcisi olarak başlayan Tarakçı, 2010 yılından bu yana da CMC Çağrı Merkezi'nin genel müdürlüğünü yürütüyor.

BÜYÜK JÜRİDE KİM VAR?
Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Aclan Acar, insan kaynakları uzmanı Pembe Candaner, Capital CEO Club Başkanı Akın Öngör, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülçin Büyük Özkan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Subaşı, Capital, Ekonomist ve PC Net Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Akdarı, Praesta Yönetici Ortağı Hande Yaşargil ve Egon Zehnder International Yönetici Ortağı Murat Yeşildere bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz