BDDK'dan 2 banka için karar

BDDK'den Adabank'ın niteliğinin katılım bankası olarak değiştirilmesine, Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın da kredi ve banka kartı sistemi kurmasına izin...

28.11.2023 09:42:010
Paylaş Tweet Paylaş
BDDK'dan 2 banka için karar

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK), Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ'ye kredi ve banka kartı sistemi kurma izni verdi.

BDDK'nin, söz konusu kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, bankaya kredi ve banka kartı sistemi kurma, bu sisteme göre kart çıkarma ve üye iş yeri anlaşması yapmasına ilişkin izin verildi. Söz konusu kararlar, 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu uyarınca alındı.

Adabank'ın niteliğinin katılım bankası olarak değiştirilmesine izin

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK), mevduat bankası olarak faaliyet gösteren Adabank AŞ'nin niteliğinin katılım bankası olarak değiştirilmesine izin verdi.

BDDK'nin söz konusu kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Adabank'a, katılım fonu kabulü ile finansal kiralama işlemleri konularında faaliyette bulunma izni verilirken, bankanın mevduat kabulü izni iptal edildi. Söz konusu kararlar 5411 sayılı Bankacılık Kanunu uyarınca alındı.Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz