Bitcoin fiyatları neden dalgalandı?

Bitcoin, ABD sermaye piyasaları kuruluşu SEC’in, borsa yatırım fonunu (ETF) onayladığı yönündeki spekülasyonlar üzerine yüzde 10’dan fazla yükseldi.

17.10.2023 11:00:470
Paylaş Tweet Paylaş
Bitcoin fiyatları neden dalgalandı?

Bitcoin, ABD sermaye piyasaları kuruluşu SEC’in doğrudan kripto para birimine yatırım yapan Borsa yatırım fonunu (ETF) onayladığı yönündeki spekülasyonlar üzerine yüzde 10’dan fazla yükselerek 30 bin doları aştı. Ancak bir süre sonra haberlerin doğru olmadığı ortaya çıkınca hızla geri çekildi.

Haziran ayında dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock, iştiraki iShares Bitcoin Trust'un spot Bitcoin ETF çıkarması için SEC’e başvuru yapmıştı. SEC’e yapılan başvuruya göre, ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, fonların emanet edileceği şirket olacak. ETF onay alırsa Nasdaq’da işlem görecek. Bitcoin, BlackRock'un doğrudan kripto para birimine yatırım yapan borsa yatırım fonu başvurusunun hala incelenmekte olduğunu açıklamasının ardından yüzde 10'a varan kazancını tersine çevirdi.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz