Büyük yarışta finale doğru

40 yaş altı genç profesyonellerin performanslarının değerlendirildiği Başarıya Yürüyenler Yarışması'nda sona geliniyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Büyük yarışta finale doğruBu yıl 6'ncısı düzenlenen "Başarıya Yürüyenler" yarışmasında internet üzerinden yapılan oylama 28 Şubat'ta son buluyor. Capital'in Johnnie Walker ile birlikte düzenlediği 40 yaş ve altındaki genel müdürlerin katıldığı yarışmada, bu yıl da genç profesyoneller iş yaşamlarındaki performanslarıyla değerlendiriliyor. "Keep Walking" felsefesinden doğan yarışmada kazananlar, internette yapılan oylamayla belirlenecek. Son kararı ise mart ayında özel bir toplantıyla bir araya gelecek iş ve akademi dünyasından oluşan seçkin bir jüri verecek. Değerlendirmede adayların kariyerleri, iş yaşamına bakışları, performansları ve yarattıkları katma değer incelenecek. Bu yıl 25 genel müdürün dahil olduğu Başarıya Yürüyenler Yarışması, www.capital.com.tr sitesi üzerinden 15 Aralık 2010 tarihinde başladı. 2,5 aydır da adaylar oylanıyor.

JÜRİ NASIL DEĞERLENDİRECEK?
İnternetteki oylama süreci oldukça heyecanlı bir mücadeleye de sahne oluyor. www.basariyayuruyenler.com adresi, bu yıl adeta tıklanma rekoru kırıyor. Ancak internette ilk sıralarda yer almak adaylar için yeterli değil. İnternette ilk 10 aday belirlendikten sonra sonuçlar jüri değerlendirmesinden geçecek. Jüri, adayların geçmiş deneyimlerinden işe bakış felsefesine, şirketin kârına etkisinden, sosyal yaşamlarına ve başarı felsefesine kadar geniş çerçeveden adaylara bakacak. Sadece bugün değil, gelecekte daha da başarılı olması beklenilen potansiyel profesyoneller belirlenmiş olacak. Bu büyük ve zorlu değerlendirmenin ardından ilk 3, mart ayında Capital Dergisi ve Johnnie Walker tarafından düzenlenen gecede açıklanacak. Böylece iş dünyasının gelecek vaat eden, büyük başarılara imza atmış profesyonelleri hak ettikleri ödüle kavuşacak. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yarışmanın birincisi, 3 günlük bir turla İskoçya'ya gitmeye hak kazanacak. Birinci, bu gezide Johnnie Walker'ın ana vatanı olan İskoçya'yı ziyaret ederken John Walker'ın 1820 yılında "en mükemmel viskiye ulaşma" amacı ile çıktığı ve günümüze kadar süren yolculuğa ve viski üretimine tanık olacak. Markanın başlattığı "Başarıya Yürüme" hikayesini yakından izleyecek.

BUYUK JÜRİDE KİMLER VAR?
Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Aclan Acar, insan kaynakları uzmanı Pembe Candaner, Capital CEO Club Başkanı Akın Öngör, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülçin Büyük Özkan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Küçük, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Subaşı, Capital, Ekonomist ve PCnet Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Eczacıbaşı, Hürriyet İK Editörü Serdar Devrim, Diageo Türkiye Genel Müdürü Aydın Soysal, Praesta/ Mentor Leadership Yönetici Ortağı Hande Yaşargil ve Egon Zehnder International Yönetim Danışmanı Murat Yeşildere.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz