Cannes Lions 60 yaşında

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, bu yıl 16-22 Haziran tarihleri arasında, 60’ıncı yılını kutlamaya hazırlanıyor.

1.02.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Cannes Lions 60 yaşında
Reklam ve iletişim dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, bu yıl 16-22 Haziran tarihleri arasında, 60’ıncı yılını kutlamaya hazırlanıyor. Cannes Lions’un en dinamik bölümü Genç Aslanlar Yarışması’nın Türkiye elemeleri 2013 yılında Akmerkez sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Reklam dünyasının yakından takip ettiği Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık festivali, bu yıl 16-22 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festival, iletişim sektörünün en önemli isimlerinin sunduğu 55 seminer, 20’den fazla atölye çalışması ve 30 yaş altı gençlere yönelik 20 “master class” ile önemli bir sektörel bilgilendirme imkanı sunuyor. Geçen yıl uygulamaya başlanan “forum” toplantılarında da delegeler sektörü ilgilendiren konular üzerine detaylı bilgi alıyor. Ayrıca “Techtalks” oturumlarında teknolojilerdeki en son gelişmelerden haberdar olma fırsatına sahip oluyorlar.

Her ülkede saygın basın ve medya kuruluşları ile reklam filmi distribütörleri tarafından temsil edilen
Cannes Lions’un Türkiye temsilciliğini Doğan Burda yürütüyor. Doğan Burda, Cannes Lions’u Türkiye’de, Türkiye’yi de festivalde tanıtma misyonuna paralel olarak bir dizi etkinlik düzenliyor. Young Lions Türkiye Elemeleri 2013’te yine Akmerkez sponsorluğunda yapılıyor. Bu etkinliklerden belki de en önemlisi 28 yaş altı yaratıcılar ve 30 yaş altı pazarlamacıların katıldığı Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması’nın Türkiye elemeleri ise bu yıl mart ayında yapılacak. Türkiye elemeleri geçmişte olduğu gibi bu yıl da Reklamcılık Vakfı’nın desteğiyle düzenlenecek. Bu yıl Türkiye, 5 kategoride yarışacak. Daha önceki yıllarda yarışılan Cyber, Film, Basın, Genç Pazarlamacılar kategorisine bu yıl Medya kategorisi de eklendi. Genç yaratıcılar ve pazarlamacılar 11 Mart tarihine kadar başvurularını Reklamcılık Vakfı’nın www.rv.org.tr web adresinden yapabilecekler. Cyber, Film, Basın, Medya kategorileri için 29 yaşından gün almamış, Genç Pazarlamacılar için de 30 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz