Genç iletişimciler ödüllerini aldı

Aydın Doğan Vakfı’nın düzenlediği 27’nci Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı.

22.02.2016 12:23:230
Paylaş Tweet Paylaş
Genç iletişimciler ödüllerini aldı
ydın Doğan Vakfı’nın düzenlediği 27’nci Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın ödül töreni, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle üniversitenin Santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşti. 40 üniversitenin iletişim fakültelerinden yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında 1.093 öğrencinin 925 çalışmayla katıldığı yarışmada, seçici kurullar 20 üniversitenin 105 öğrencisini 62 projeyle ödüle değer buldu. Açılış konuşmasının Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner tarafından yapılan 27’nci Genç İletişimciler Yarışması Ödül Töreni’nin sunuculuğunu ise Ziya Kükürt üstlendi. 6 ana daldan oluşan ödüllerden yazılı dalının “Haber-Haber Araştırma” kategorisindeki ilk üç ödülü, Aydın Doğan Vakfı’nın kurucusu ve onursal Başkanı, Doğan Holding’in onursal başkanı Aydın Doğan tarafından verildi.
“NİTELİKLİ HABER, DEĞERİNİ KAYBETMEYECEK”
Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner, ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmada, dünyadaki hızlı değişime paralel olarak iletişimin de değiştiğini ve dönüştüğünü vurguladı. Hanzade Doğan Boyner, “Türkiye’nin en önemli iletişim markalarını yönetmenin sorumluluğuyla Aydın Doğan Vakfı olarak 27 yıldır Genç İletişimciler Yarışması’nı düzenliyoruz. Medyaya doğru iletişimcileri yetiştirmek için onların okul hayatında da yanlarında olup okulda öğrendiklerini sahada uygulamalarına destek oluyoruz. Genç iletişimcilere vermek istediğim en önemli mesaj, iletişimin özünde yatan değerleri unutmamaları; samimi, adil ve gerçek olmaları. Bu değerlere sahip olduğunuz sürece, uzun vadede siz kazanırsınız, Türkiye kazanır” şeklinde konuştu. Ödül töreni öncesinde Gazeteci/Yazar Cüneyt Özdemir’in moderatörlüğünü yaptığı, Gazeteci/Yazar Ezgi Başaran ve Hürriyet Yan Yayınlar Koordinatörü Çınar Oskay’ın katıldığı “Gazetecilik küllerinden doğacak mı?” konulu bir panel düzenlendi.
ÖDÜL HEYECANI
Lisans öğrencilerinin 2014-2015 ders yılında yaptıkları çalışmalarla katıldıkları yarışmanın ödül törenine, Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Aydın Doğan Vakfı ve Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen, Kanal D Genel Müdürü Barış Tünay, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fikret Ercan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’in de aralarında olduğu Doğan Medya Grubu yöneticileri, çeşitli üniversitelerin rektörleri, dekanları, gazeteciler, öğretim görevlileri ve finale kalan öğrenciler katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz