Girişimcilere özel davet

Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde kurulan kulüp, Avea’nın desteğiyle girişimcilere yönelik olarak çalışıyor.

1.12.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Girişimcilere özel davet
Türkiye’nin girişimcilerini bir çatı altında toplama hedefiyle yola çıkan “Girişimci Kulübü”, mayıs ayından bu yana etkinliklerini sürdürüyor. Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde kurulan kulüp, Avea’nın desteğiyle girişimcilere yönelik olarak çalışıyor. Kulübün başkanlığını Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden Yemeksepeti.com’un CEO’su Nevzat Aydın yapıyor. 350’nin üzerinde girişimcinin üye olduğu kulüp, Türkiye’nin girişimcilerini bekliyor.

Girişimci Kulübü, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde Türkiye’nin bütün girişimcilerini bir araya getirmek amacıyla hayata geçildi, Bu oluşum için sektörünün öncü ismi Avea ile işbirliği yapan Capital ve Ekonomist dergilerinin hedefinde, ekonomiye yeni bir soluk kazandırmak, girişimcileri bir network içinde buluşturup vizyon paylaşımlarına olanak sağlamak var. Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M, Rauf Ateş, “İçerik, araştırma ve etkinliklerimizle uzun yıllardır girişimci eko sistemini destekliyoruz, Bu yeni oluşumla birlikte tek çatı altında girişimcilere dokunmayı planlıyoruz. Amaç, Türkiye’de girişimciliği özendirmek, yeni patronlar yaratmak olacak” diye konuşuyor,

PAYLAŞIM AĞI
Bu önemli oluşumun başkanlığını yürüten Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın, Türkiye’de özellikle internet girişimcilerinin başarılı isimler olarak öne çıkmasıyla, girişimciliğin çok daha popüler bir kariyer haline geldiğini söylüyor. Ona göre birkaç yıl önce yeni mezun gençler için iyi bir kurumsal firmaya girmek tartışmasız ilk tercih olurken şimdi birçok genç, girişimcilik konusunda çok daha motive bir durumda. Aydın, finansal destek anlamında da 5 yıl öncesine göre çok daha iyi fırsatlar olduğunu söylüyor ve “Bu, ekosistemin olumlu geliştiğinin göstergelerinden biri. Makroekonomik anlamda da girişimcinin fikir üretiyor olması ve girişimcilik, ülkemiz için özellikle istihdam yaratarak çok önemli bir avantaj sağlayacak. Girişimcilerin fikirlerinin yanı sıra, melek yatırımcılar, üniversiteler ve STK’lardan beslenen bu eko-sistemde, Girişimci Kulübü de girişimcileri destekleyen bir network olarak sorumluluk alacak” diye konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz