Girişimciye özel kulüp

Türkiye’nin girişimcilerini bir çatı altında toplama hedefiyle yola çıkan “Girişimci Kulübü”, mayıs ayında etkinliklerine başlıyor.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Girişimciye özel kulüp
Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde kurulan kulüp, Avea’nın desteğiyle hareket ediyor. Kulübün başkanlığını Türkiye’nin öne çıkan girişimcilerinden Yemeksepeti.com’un CEO’su Nevzat Aydın yapıyor. Çok kısa süre önce kurulan kulübün üye sayısı da hızla artıyor. 350’nin üzerinde girişimcinin üye olduğu kulüp, Türkiye’nin girişimcilerini bekliyor. Girişimd Kulübü”, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde Türkiye’nin bütün girişimcilerini bir araya getirmek amacıyla hayata geçildi. Bu oluşum için sektörünün öncü ismi Avea ile işbirliği yapan Capital ve Ekonomist dergilerinin hedefinde, ekonomiye yeni bir soluk kazandırmak, girişimcileri bir network içinde buluşturup vizyon paylaşımlarına olanak sağlamak var. Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M, Rauf Ateş, “İçerik, araştırma ve etkinliklerimizle uzun yıllardır girişimci eko sistemini destekliyoruz. Bu yeni oluşumla birlikte tek çatı altında girişimcilere dokunmayı planlıyoruz. Amaç, Türkiye’de girişimciliği özendirmek, yeni patronlar yaratmak olacak” diye konuşuyor.

PAYLAŞIM AĞI
Bu önemli oluşumun başkanlığını yürütecek olan Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın, Türkiye’de özellikle internet girişimcilerinin başarılı isimler olarak öne çıkmasıyla, girişimciliğin çok daha popüler bir kariyer haline geldiğini söylüyor. Ona göre birkaç yıl önce yeni mezun gençler için iyi bir kurumsal firmaya girmek tartışmasız ilk tercih olurken şimdi birçok genç, girişimcilik konusunda çok daha motive bir durumda. Aydın, finansal destek anlamında da 5 yıl öncesine göre çok daha iyi fırsatlar olduğunu söylüyor ve “Bu, ekosistemin olumlu geliştiğinin göstergelerinden biri. Makroekonomik anlamda da girişimcinin fikir üretiyor olması ve girişimcilik, ülkemiz için özellikle istihdam yaratarak çok önemli bir avantaj sağlayacak. Girişimcilerin fikirlerinin yanı sıra, melek yatırımcılar, üniversiteler ve STK’lardan beslenen bu ekosistemde, Girişimci Kulübü de girişimcileri destekleyen bir network olarak sorumluluk alacak” diye konuşuyor.

GİRİŞİMCİLİK RUHU
Girişimci Kulübü’nün destekleyicisi Avea’nın CEO’su Erkan Akdemir ise “Girişimcilik ruhunu yeniden yorumlayarak damarlarımızda sahip olduğumuz potansiyeli ortaya çıkaracak girişimci kanı dolaşmalı diyoruz” diye konuşuyor. TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise Girişimci Kulübü’ne ilişkin görüşlerini şöyle aktarıyor: "Türkiye girişimcilik konusunda bir ‘hot spot’ olmaya devam ediyor. Bu yükseliş trendiyle uzun zamandır planladığımız ve açılışını yaptığımız Girişimci Kulübü’nün daha birçok başarıyı beraberinde getirmesini arzu ediyorum. Oluşumun hep yanında olacağız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz