Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündemde hangi konular var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Peki, kabine toplantısında hangi konuların görüşülmesi bekleniyor?

30.05.2021 18:22:000
Paylaş Tweet Paylaş
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Gündemde hangi konular var?

Bugün gözler yeni normalleşme planı için Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 16.00’da başladı. AA’nın aktardığı habere göre Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere yurt içi ve dışındaki gelişmelerle ilgili ülke gündeminde önemli yer tutan konuların görüşülmesi bekleniyor.

NORMALLEŞME KAPSAMINDA HANGİ ADIMLAR ATILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir sunum yapması öngörülen toplantıda alınan tedbirlerin vaka ve vefat sayılarına nasıl yansıdığı, hangi tedbirlere ne zamana kadar devam edileceği, normalleşme kapsamında hangi adımların atılacağı konularının ele alınacağı tahmin ediliyor.

Aşı programında öncelikli grupların durumu, yeni yaş gruplarına ilişkin aşı uygulaması ile yerli aşı çalışmaları ve ithal aşıdaki tedarik sürecinin, toplantının bir diğer önemli gündem maddesi olması öngörülüyor.

Telafi eğitimine ilişkin çalışmaların da Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde görüşülmesi ve bu konuda atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

Ayrıca 13-14 Haziran’da Brüksel’de yapılacak NATO zirvesinin de toplantıda gündeme geleceği tahmin ediliyor.

KADEMELİ NORMALLEŞME PLANININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Toplantının ardından 1 Haziran itibarıyla uygulanması planlanan kademeli normalleşme planının da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor. AA


Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz