Herkes Zirve'deydi

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin üçüncüsü gerçekleştirildi. Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği işbirliğiyle gerçekleştirdiği zirveye ilgi yine çok büyük oldu.

1.05.2014 22:27:000
Paylaş Tweet Paylaş
Herkes Zirve'deydi
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin üçüncüsü gerçekleştirildi. Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği işbirliğiyle gerçekleştirdiği zirveye ilgi yine çok büyük oldu. 50’nin üzerinde konuşmacı, 7 farklı oturumda ekonomik gelişmeler ve şirketler için farklı stratejileri tartıştı.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Zirve’nin açılış konuşmasında, “Devlet mekanizmalarının sıhhatli çalışması ve en önemlisi hukukun gerçekten uygulanıyor olması bizim olmazsa olmazlarımız. İşte bu sebepledir ki AB süreci bizim için çok önemli bir süreç” dedi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Türkiye’nin ekonomik, siyasi görünümü, yapısal sorunları, çözüm çabaları ve ülkenin uzun vadeli hedefleriyle ilgili bir sunum yaptı. Zirvede bu yıl en çok ilgi gören konuşmacılar ise dünyaca ünlü ekonomist Marc Faber, Amerika’da yoğurt sektörünün Steve Jobs’u olarak gösterilen Chobani Yogurts Kurucusu Hamdi Ulukaya ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim oldu.

Görsellere tıklayın.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz