İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge: Restoran, kafe ve lokantalar kaça kadar açık olacak?

İçişleri Bakanlığı, lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri ile park, piknik alanları, mesire yerleri ve giyim pazarlarıyla ilgili genelge yayımladı.

30.05.2020 19:31:000
Paylaş Tweet Paylaş
İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge: Restoran, kafe ve lokantalar kaça kadar açık olacak?

İçişleri Bakanlığı, lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri ile park, piknik alanları, mesire yerleri ve giyim pazarlarıyla ilgili genelge yayımladı. 1 Haziran’dan itibaren lokanta, restoran, kafeler kaça kadar açık olacak sorusu da yanıt buldu. Genelgede yüzme havuzu, SPA merkezleri, spor merkezlerinin de kaça kadar açık olacağı bilgisi yer aldı. İşte İçişleri Bakanlığı genelgesinin detayları:

LOKANTA , RESTORAN VE KAFELER KAÇA KADAR AÇIK OLACAK?

Genelgeye göre, lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller 1 Haziran'dan itibaren saat 22.00'ye kadar hizmet verecek.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri, plajlar 1 Haziran'dan itibaren kullanılabilecek.

YÜZME HAVUZU, HAMAM, SAUNA, SPA MERKEZLERİ

Yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri vb. işletmeler, 1 Haziran'dan itibaren belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'ye kadar, spor merkezleri/tesisler 24.00'e kadar hizmet vermeye başlayacak.

1 Haziran'da hizmete başlayacak umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak.

Park/bahçe, rekreasyon, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma vb. faaliyetlere (mangal yapmak hariç) 1 Haziran'da başlanacak.

Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetleri yapılamayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz