Lagarde: Mali teşvikler hemen uygulanmalı

Avrupa Mekrez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, mali teşvik paketinin gecikmeden uygulanması gerektiğini belirtti.

19.11.2020 11:56:000
Paylaş Tweet Paylaş
Lagarde: Mali teşvikler hemen uygulanmalı

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Avrupa parlamentosunda yaptığı konuşmada, ülkelerin mali yardım önlemlerini son dakikaya bırakmamaları çağrısında bulundu.

“Euro bölgesi ekonomisini vuran ilk dalgaya karşı güçlü ve hızlı bir şekilde cevap verdik. Krizin şu anki aşamasına da aynı yaklaşım ve kararlılıkla cevap vereceğiz.” diyen Lagarde, zayıf talebin mali teşviklerin devamına ihtiyaç duyulduğunun işareti olduğunu belirtti.

Lagarde, Avrupa politika yapıcılarının, ekonomiye yardım etmeyi sürdürmelerinin gerekli olduğunu ve aşılamada ilerleme kaydedilene kadar bir köprü görevi görmeleri gerektiğini söylerken Acil Varlık Alım Programının (PEPP) ve güdümlü uzun dönem finansal operasyonların ana enstrüman olarak kullanılmaya devam edileceğini vurguladı.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz