Thodex’in gizli coin sistemi bulundu

Thodex mağdurları, avukatları ve icra memurlarıyla şirketin Kadıköy’deki ofisine gelip, 3 lüks araca haciz koydurdu. Avukat Sinan Keskin, “Ofiste coinlerin yer aldığı gizli bir sistem gördük” dedi.

18.05.2021 10:34:000
Paylaş Tweet Paylaş
Thodex’in gizli coin sistemi bulundu

Binlerce kişinin mağdur olduğu kripto para borsası Thodex vurgununa ilişkin ilk haciz işlemi gerçekleştirildi.

Thodex mağdurları, avukatlarıyla birlikte icra memurlarını da yanına alarak şirketin Kadıköy’deki yönetim ofisine gitti. Çilingir yardımıyla ofisin kapıları açıldı. Yürütülen çalışmalar kapsamında şirkete ait 3 lüks araca haciz konuldu.

Yaşanan gelişme sonrası konuyla ilişkin konuşan mağdur avukatı Sinan Keskin, şunları söyledi:

“Müvekkillerimin hak ve menfaatleri gereğince İstanbul Anadolu 21. İcra Dairesi Müdürlüğü’nün dosyasına istinaden firmanın Kadıköy’deki merkezinde uygulamış bulunmaktayız. Haciz işlemlerine istinaden içeride bulunan değerli eşya ve mallara haciz tutanağı düzenleyerek tesis ettik. İçeride çeşitli miktarlarda değerli eşyalar olduğunu gördük. Aynı zamanda coinlerin saklandığı bir sistem odası olduğunu gördük. Bunlar da haciz tutanağına geçirildi. Ayrıca şirket nezdinde bulunan 3 tane lüks araca haciz işlemi uygulandı. Biz bu süreçte mağdurların kayıplarının karşılanması konusunda başvurular yapmaya devam edeceğiz.”


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz